Premiér Petr Nečas (ODS) striktně odmítá na post ministra dopravy jmenovat Roberta Vacka (LIDEM), kvůli jeho údajnémuněkdejšímu napojení na známou firmu ABL, dnes M2C. Vicepremiérka a předsedkyně strany LIDEM Karolína Peake ale hrozí, že odejde z vlády, pokud její nominant neprojde. Jak tento střet dopadne? O tom v pátečních Událostech komentářích diskutovali místopředseda ODS Jiří Pospíšil a první místopředsedkyně LIDEM Dagmar Navrátilová.
Já budu premiérovi radit neústupnost
"Doufám, že nezačala další vládní krize. Podle mého názoru má premiér, který odpovídá za celou vládu, říci, že jednoho konkrétního nominanta nechce. Na druhé straně má strana LIDEM právo obsadit post ministra dopravy. To ale neznamená, že premiér musí přijmout každé navržené jméno. Pokud ale má premiér informace hovořící proti panu Vackovi, tak to jako občan a jako politik respektuji, uvedl v pořadu Pospíšil, který dodal, že již není ministrem, takže nemá stejné informace jako premiér, ale zkrátka respektuje postoj šéfa vlády.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp