Praha dostala od ÚOHS pětimilionovou pokutu, chybovala v tendru

20.09.2013 10:34 | Zprávy
autor: dkr, čtk

Praha dostala od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže pětimilionovou pokutu. Chybovala v tendru na jednotný ekonomický systém. Veřejnou zakázku v celkové hodnotě 643,32 milionů korun zadala bez otevřené soutěže. ČTK to dnes řekl předseda ÚOHS Petr Rafaj. Praha pokutu už zaplatila, přesto se proti ní může ještě bránit u Krajského soudu v Brně.

Praha dostala od ÚOHS pětimilionovou pokutu, chybovala v tendru
Foto: Ladislav Carda
Popisek: Prahou se prohnala protestní jízda taxikářů. Nelíbí se jim, že není magistrátem stanovena minimální cena za kilometr

Zakázka zahrnovala dodávky a služby související s plošnou implementací systému GINIS Enterprise, komplexně pokrývajícím všechny oblasti ekonomických procesů, dále potřebné licence a vytvoření portálu pro on-line aktualizaci dat. Ekonomický informační systém má sloužit Magistrátu hlavního města Prahy, městským částem, Technické správě komunikací a Městské policii.

Praha eliminovala hospodářskou soutěž

Praha zvolila jednací řízení bez uveřejnění a nevypsala otevřenou soutěž s odkazem na ochranu výhradních práv. Praha si dvacet let sjednávala licenci k užívání počítačových programů v nejužším rozsahu, který neumožňuje zásahy do programu. Jiný dodavatel než vybraný uchazeč nemohl zakázku splnit.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Rozpočet

Proč vlastně podle vás potřebujeme rozvolnit nějaká rozpočtová pravidla? Upřímně nevím, co to pořádně je, ale ani z laického pohledu mi přijde, že takové rozvolnění nepovede k úsporám ani stabilizaci financí a do budoucna se to může vymstít.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Litva padne bez jediného ruského vojáka? Šándor rozebral temný scénář

20:15 Litva padne bez jediného ruského vojáka? Šándor rozebral temný scénář

Rusové by dokázali obsadit pobaltské státy, aniž by do útoku museli vyslat jediného vojáka, tvrdí li…