Profesor Válek by očkoval i děti. Odmítání injekce je sobecké

23.06.2021 21:23

Lékař, předseda poslaneckého klubu TOP 09 Vlastimil Válek v rozhovoru pro Prostor X uvedl, že by očkoval proti covidu-19 i děti. Zároveň zmínil, že odmítat očkování je sobecké.

Profesor Válek by očkoval i děti. Odmítání injekce je sobecké
Foto: repro Youtube, tan
Popisek: prof. MUDr. Vlastimil Válek

Úvodem se Válek vyjádřil k tomu, že by rád na půdě Poslanecké sněmovny vyvolal diskusi o tom, zda a proč ještě potřebujeme pandemický stav.

„Chtěli jsme prosadit diskusi o tom, jestli má smysl ukončit, nebo nemá smysl ukončit pandemický stav. Poslední schůze Sněmovny je v červenci, prvních 14 dní, a pokud v té době neukončíme pandemický stav nebo pandemickou pohotovost, a pokud v té době jasně nedefinujeme parametry, za kterých bude ukončená – tak bude pandemická pohotovost trvat do října. Protože v září schůze není. A protože většina opatření, které ministerstvo v rámci pandemického zákona přijalo, shodily je soudy, tak chceme diskutovat s ministerstvem, a teď to není opozice-koalice, ale chceme seriózně diskutovat. A já jsem to dokonce řekl ministru zdravotnictví mezi čtyřma očima a teď odpoledne pojedu na vědeckou radu na ministerstvo a zase to budu říkat...

Chceme diskutovat, jestli je ministerstvo schopno sestavit tým, který bude přijímat opatření a zdůvodňovat je tak, jak je napsaný ten pandemický zákon. A jestli vůbec některá z těch opatření, která ministerstvo přijalo doposud, zda má pocit, že je neshodí soudy. To znamená, jestli vůbec má smysl pandemický stav udržovat,“ sdělil Válek a zdůraznil také to, že se v žádném případě nechce podílet na zopakování situace z minulého roku, kdy na podzim došlo k výraznému zhoršení stavu kolem koronaviru v Česku. 

Následně mimo jiné hovořil o trasování, kdy podle jeho slov by se nyní dalo trasovat na sto procent – a to vzhledem k počtu nakažených. „Předpokládal bych, že krajské hygienické stanice už to zvládají. A chtěl bych jasnou informaci o tom, jakým způsobem budeme zachytávat ty, co sem budou jezdit ze zahraničí, zvláště z rizikových zemí. Jestli máme dostatečnou kapacitu PCR testů, sekvenování, nebo těch modifikovaných testů, které umožňují zachytit mutace. A samozřejmě s tím souvisí i to, že musíme být připraveni na začátek školního roku, kdy dochází k velké komunitní změně,“ míní Válek. 

Když se pak vyjadřoval k nouzovému stavu, uvedl, že ten právě průběh epidemie ve výsledku zhoršil. Připomněl také to, že chyba není v pandemickém zákoně, neboť ten je přesně takový, jaký jej ministerstvo požadovalo. Odmítl pak také jakékoliv chyby opozice. 

Své pak Válek řekl i k očkování, kdy podle něj by měla mířit reklama na očkování ze všech stran. Stát by měl mířit na proočkovanost nad 90 procent. I z toho důvodu vnímá jako důležité očkovat i děti. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Do Prahy ne, půjde vám tam o život! Kamarův právník zase v akci proti Čechům. Tvrdík reaguje

22:35 Do Prahy ne, půjde vám tam o život! Kamarův právník zase v akci proti Čechům. Tvrdík reaguje

„Nejezděte do Prahy, je to tam nebezpečné, půjde o život! Nemá cenu riskovat,“ varuje před cestami d…