Radní hlavního města schválí pravidla zavedení nových parkovacích zón

9. 9. 2014 5:52

Radní hlavního města by měli na dnešním jednání schválit pravidla pro zavedení pilotního projektu nových zón placeného stání. Vycházejí z nové koncepce, kterou schválilo město. Radní by měli rovněž schvalovat ceník parkovného, který by měl v nově zřízených zónách platit. Kdy zóny začnou fungovat, není jasné, Technická správa komunikací chystá tendr na provozovatele zón.

Radní hlavního města schválí pravidla zavedení nových parkovacích zón
Foto: Hans Štembera
Popisek: Nerudova ulice v Praze

Vedení hlavního města by mělo schválit obecná pravidla a podmínky, za kterých budou zóny zřízeny. Podle informací ČTK se v materiálu, který budou radní schvalovat, mimo jiné ustanovuje například to, že příjemcem vybraných peněz je hlavní město. To následně rozhodne, jak s nimi naloží.

Radní mají schvalovat také ceník parkovacích karet

Na svém jednání by měli radní rovněž projednat a schválit ceník parkovacích karet do nově zřízených zón. Podle druhého materiálu, který projednají, by měli rezidenti za parkovací kartu zaplatit ročně 400 korun. Podnikatelé, kteří mají v daném území svou firmu, zaplatí za svůj první vůz ročně 6900 korun.

V novém systému Praha rozdělí zóny na menší a lidé si budou moci vybrat, zda si koupí parkovací karty pro celou městskou část, nebo levnější jen pro okolí svého bydliště. V některých modrých zónách budou moci zaparkovat i přespolní řidiči. Nyní v modrých zónách mohou zastavit pouze rezidenti či ostatní držitelé parkovacích karet. O víkendech se bude v zónách parkovat volně.

První parkovací zóny se objevily v roce 1996 v Praze 1 na pravém břehu. Nyní jsou zóny v Praze 1, 2, 3, 7 a části Prahy 16.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

FOTO Klaus ml. se vyfotil se srbskými školačkami. Tím, co k tomu následně připsal, ale rozpoutal bouři

17:20 FOTO Klaus ml. se vyfotil se srbskými školačkami. Tím, co k tomu následně připsal, ale rozpoutal bouři

Poslanec a předseda školského výboru Václav Klaus mladší zase zvedl ze židle nejen své kolegy. Vydal…