Radní hlavního města schválí pravidla zavedení nových parkovacích zón

09.09.2014 5:52 | Zprávy

Radní hlavního města by měli na dnešním jednání schválit pravidla pro zavedení pilotního projektu nových zón placeného stání. Vycházejí z nové koncepce, kterou schválilo město. Radní by měli rovněž schvalovat ceník parkovného, který by měl v nově zřízených zónách platit. Kdy zóny začnou fungovat, není jasné, Technická správa komunikací chystá tendr na provozovatele zón.

Radní hlavního města schválí pravidla zavedení nových parkovacích zón
Foto: Hans Štembera
Popisek: Nerudova ulice v Praze

Vedení hlavního města by mělo schválit obecná pravidla a podmínky, za kterých budou zóny zřízeny. Podle informací ČTK se v materiálu, který budou radní schvalovat, mimo jiné ustanovuje například to, že příjemcem vybraných peněz je hlavní město. To následně rozhodne, jak s nimi naloží.

Radní mají schvalovat také ceník parkovacích karet

Na svém jednání by měli radní rovněž projednat a schválit ceník parkovacích karet do nově zřízených zón. Podle druhého materiálu, který projednají, by měli rezidenti za parkovací kartu zaplatit ročně 400 korun. Podnikatelé, kteří mají v daném území svou firmu, zaplatí za svůj první vůz ročně 6900 korun.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: vam, čtk

Leynová

Vzhledem k tomu, že Leynová byla demokraticky zvolena většinou, myslíte, že když by skončila, že by byl zvolen někdo jiný, kdo by šel proti ní? Co když bude zvolen ještě někdo horší?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Seznamte se. Piráti nasadili „celebritu“. Veřejnost je v šoku

18:20 Seznamte se. Piráti nasadili „celebritu“. Veřejnost je v šoku

Že politické strany využívají v předvolební kampani celebrity, už asi nikoho nepřekvapí. SPOLU pomáh…