Říkal jsem to už před dvaceti lety, upozornil Klaus. A tropil si žerty ze Sobotky

15.09.2015 21:53 | Zprávy
autor: mp

Exprezident Václav Klaus se v rozhovoru pro server TN.cz znovu vyjádřil k uprchlické krizi. Z jeho úst mimo jiné zaznělo, že už před dvaceti lety varoval před rušením kontrol na hranicích, jenže tehdy ho nikdo neposlouchal. A hle, dnes se hraniční kontroly vracejí. Německá kancléřka Angela Merkelová se prý chová dětinsky.

Říkal jsem to už před dvaceti lety, upozornil Klaus. A tropil si žerty ze Sobotky
Foto: Hans Štembera
Popisek: Exprezident Václav Klaus

„Pokud by se vyplnilo několik kdyby, současná situace by nenastala. Já jsem už před dvaceti lety kritizoval otevírání hranic a rušení národních států, ale nikdo mě neposlouchal,“ konstatoval Klaus. Za absolutně špatný nápad exprezident považuje kvóty na přerozdělení uprchlíků.

Hrozivé podle jeho názoru je, jak dětinsky se v této krizi zachovala německá kancléřka Angela Merkelová, která fakticky vystavila pozvánku všem migrantům, kteří o sobě budou tvrdit, že přicházejí ze Sýrie. Tato neschopnost říci NE! a určitá naivita multikulturalismu nás prý ohrožují.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Filip Turek byl položen dotaz

Co přesně sledujete tou žalobou na prezidenta?

A nebylo by spíš na místě podat kompetenční žalobu? Tu podle všeho nechcete podat, aby se neodváděla pozornost od práce vlády a pak podáte jinou žalobu. Já tomu nerozumím. Můžete mi to vysvětlit? Děkuji

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Proti „ruským vyděračům“ tvrdá data. Holec potopil Hladíkův projev

21:03 Proti „ruským vyděračům“ tvrdá data. Holec potopil Hladíkův projev

Babišova vláda získala důvěru Poslanecké sněmovny. Komentátor Petr Holec upozorňuje, že Andrej Babiš…