Šafrovo fórum vytáhlo alarmující sdělení: V Rusku je možná obnova monarchie

29.04.2015 9:42 | Zprávy
autor: vam

Konstantin Valerijevič Malofejev je čtyřicátník, který patří k nové generaci ruských oligarchů. Založil investiční fond Marshall Capital Partners a je největším minoritním akcionářem telekomunikačního kolosu Rostělekom. V květnu 2014 organizoval ve Vídni schůzku ruské prokremelské elity s evropskou krajní pravicí. Zná se dobře s vůdci takzvané Doněcké lidové republiky. Názory tohoto muže je tedy určitě dobré znát, protože to nejsou jen jeho názory. Upozorňuje na to server Svobodné fórum, mezi jehož zakladatele patří i Pavel Šafr, bývalý šéfredaktor řady českých deníků.

Šafrovo fórum vytáhlo alarmující sdělení: V Rusku je možná obnova monarchie
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ruská vlajka

Podle serveru podobně jako Malofejev smýšlí zřejmě dost lidí ve vysokých ruských kruzích. Zmíněný ruský oligarcha poskytl 28. dubna rozhovor serveru gazeta.ru. V něm říká, že se Rusko musí „osvobodit na kulturní a duchovní rovině od materialistických a umělých ideologií 20. století, jako byly marxismus, fašismus a liberalismus“.

Pokud bude Rusko součástí západního světa, bude jeho kolonií

Podle něj jde o civilizační rozdělení. Buď jde někomu o to, aby Rusko šlo svou vlastní cestou a mělo své vlastní poslání ve světě, nebo někdo soudí, že Rusko je součástí globálního západního světa a jeho provincií, je jeho kolonií.

Malofejev se také vyjádřil k loňské anexi Krymu. „Předtím jsme ztráceli, ustupovali. Za Putina se tento proces samozřejmě zastavil... To je také dobře zřejmé našim partnerům v zahraničí, odtud také drsný postoj ze strany Spojených států. ... Celá naše historie ukazuje, že se můžeme efektivně rozvíjet pouze tehdy, když vítězíme.“

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Cenzura

Fakt chcete zavádět cenzuru médií a kontrolovat jejich obsah, jak uvedl váš poslanec Nerušil, který tvrdí, že se chcete zaměřit na kontrolu obsahu veřejnoprávních médií? To už tu bylo. Já chápu, že se vám nemusí líbit, co média píší nebo vysílají, ale to podle mě ještě vám politikům nedává právo do ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zdravím Vaška Moravce. Tu miliardu mu nezávidím.” Vyplouvají vážné věci

4:46 „Zdravím Vaška Moravce. Tu miliardu mu nezávidím.” Vyplouvají vážné věci

Jak to dopadá, když se má omluvit za nepravdivé nařčení neziskovka vedená Václavem Moravcem? Takovou…