Schillerová přispěje na boj s koronavirem: Zrušíme účtenkovku a dáme to na roušky

16.03.2020 22:20

Začínají škrty. Kvůli problému s koronavirem se dají očekávat vyšší výdaje a nižší příjmy. Echo tak informovalo o tom, kde by se všude nyní mělo škrtat. „Začnu škrtat ve své kapitole, začnu tím, že zruším účtenkovou loterii, což je úspora teď hned rychlá 65 milionů korun ročně, a raději je dám na roušky,“ řekla Schillerová České televizi. Zruší se i slevy na jízdné a lidi mohou podávat daňové přiznání až do 1. července. Jde i o EET.

Schillerová přispěje na boj s koronavirem: Zrušíme účtenkovku a dáme to na roušky
Foto: Hans Štembera
Popisek: Alena Schillerová

Vláda kvůli situaci s koronavirem musela šáhnout k nepopulárním škrtům. Server Echo24 informoval, že ministryně financí plánuje mezi prvními zrušit účtenkovou loterii. „Začnu škrtat ve své kapitole, začnu tím, že zruším účtenkovou loterii, což je úspora teď hned rychlá 65 milionů korun ročně, a raději je dám na roušky,“ řekla Schillerová České televizi.

Celý článek ZDE:

Anketa

Co říkáte na opatření vlády ze dne 15.3., která omezují svobodu pohybu?

hlasovalo: 23629 lidí

Účtenkovka se podle Echa dlouhodobě potýkala s klesajícím zájmem veřejnosti a byla pravicovou opozicí kritizována. Ta kritizovala i celý koncept elektronické evidence tržeb. Loterie se prý v průměru účastnilo 380 000 lidí, avšak později zájem klesal. Patnáctého března bylo v loterii podle ministerstva zaregistrováno již jen 311 000 soutěžících. Zájem o hru tedy klesal i přes značný mediální propagaci.

Ministryně Alena Schillerová byla dlouhodobou propagátorkou této loterie, některé výhry dokonce občanům osobně předala.

 

 

Kromě Účtenkovky plánuje Schillerová omezit i slevu na jízdné. Podle Echa zruší slevu pro studenty. Pro seniory 75% sleva má zůstat. Systém slev funguje od září 2018 a mají vycházet ročně na šest miliard korun. I toto opatření čelilo v poslední době kritice, jelikož dopravci si nadsazovali ceny jízdenek, a tak si nechávali proplácet od peněz daňových poplatníků vyšší slevy. Proto muselo Ministerstvo dopravy zastropovat maximální výši slevy, aby se to již nestalo.

„V rámci tzv. liberačního balíčku připravilo ministerstvo také další opatření. Například lidé a firmy budou moci odevzdat daňové přiznání o tři měsíce později bez sankce, tedy do 1. července. Finanční správa nebude udělovat pokuty za pozdní odevzdání kontrolního hlášení a finanční a celní správa nebude po květnovém startu 3. a 4. vlny EET tři měsíce dávat pokuty za opožděnou registraci k EET a bude plnit jen poradní funkci,“ psalo ještě Echo.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

autor: tle

Ing. Libor Turek, Ph.D. byl položen dotaz

Export a import

Dělám v logistice. Denně k nám chodí vagóny zboží ze zahraničí, ale od nás jich vyvážímě minimum a situce se stále zhoršuje. Děláte v této problematice něco? Jak se snažíte podporovat náš export? A je import v takové míře nezbytný? Proč?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ivan Vyskočil: Předák ODS se holedbal, jak s nějakým dědkem praští o zem. A Babiše vyzývali k omluvě?! Čumím!

7:10 Ivan Vyskočil: Předák ODS se holedbal, jak s nějakým dědkem praští o zem. A Babiše vyzývali k omluvě?! Čumím!

„Jak ti zapřísáhlí a halasní ‚antikomunisté‘ se náhle až hystericky radovali. Ač Petr Pavel nebyl mů…