Senátor Láska podpořil akci Milion chvilek a rozstřílel při tom Visegrád

20. 2. 2020 20:40

Zatímco premiér Andrej Babiš (ANO) volá po co nejužší spolupráci v rámci Visegrádské čtyřky, hudebník Michael Kocáb nebo senátor Václav Láska varují, že V4 je toxické uskupení, před kterým by se Česká republika měla mít na pozoru.

Senátor Láska podpořil akci Milion chvilek a rozstřílel při tom Visegrád
Foto: ČT24
Popisek: Václav Láska
reklama

Hudebník Michael Kocáb označil v listopadu loňského roku Visegrádskou čtyřku spojující Polsko, Česko, Slovensko a Maďarsko za nebezpečné uskupení a vyzval k jeho zrušení. Naproti tomu předseda vlády Andrej Babiš (ANO) dal jasně najevo, že na V4 spoléhá.

Senátor Václav Láska se postavil na stranu kritiků Visegrádu. Na sociální síti Facebook konstatoval, že se považuje za pravicově smýšlejícího člověka a navzdory tomu, co hlásají některé novinové titulky, že vztah pravice ke spolku Milion chvilek pro demokracii ochladl, jeho vztah k tomuto uskupení prý, obrazně řečeno, ledničkou rozhodně neprošel.

Když Milion chvilek tvrdí, že si nepřeje, aby se Česko vydalo na maďarskou či polskou cestu, Láska s tímto názorem souhlasí.

Já současnou situaci v Maďarsku a Polsku považuji za odstrašující případ toho, kam se může vydat evropský stát. Přístup těchto zemí k právu, justici, nezávislosti médiím, lidským právům a dalším věcem je děsivý. Nemá nic společného s demokracií. A opravdu hodně moc nechci, aby se naše země dala cestou těchto dvou zemí. A když jsem to nakousl, dokousnu to. Tolik vzývaná spolupráce V4 Česku škodí. Ano, jsou to nejbližší sousedé. Ale stavět evropskou spolupráci na paktování se s nejméně demokratickými režimy v celé Evropské unii, to je špatně,“ nešetřil kritickými slovy Láska.

Mgr. Václav Láska

  • BPP
  • Tento profil nevytvořil Václav Láska, proto zde není aktivní
  • senátor

Právě Polsko a Maďarsko podle Lásky ukazují, kudy se nemáme vydávat.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Karel Gott byl hladové prase, Hřibe? udeřil Hrad. 28. říjen se ruší. A je zle

11:50 Karel Gott byl hladové prase, Hřibe? udeřil Hrad. 28. říjen se ruší. A je zle

Ceremoniál udílení státních vyznamenání se neuskuteční ani v omezeném formátu. Prezident rozhodl, že…