Síkela v reakci na demonstraci slíbil: Budu už vše říkat bez přikrášlování

04.09.2022 14:40 | Zprávy
autor: nab

V Česku dál eskaluje téma energií. Lidi začíná pálit natolik, že v sobotu zaplnili Václavské náměstí. „Mrzí mě lidi, co mají strach, představitelé minulé vlády se museli strašně radovat. Budu už vše říkat bez přikrášlování,“ sliboval v nedělním pořadu Otázky Václava Moravce ministr průmyslu a obchodu Josef Síkela (za STAN) v reakci na největší protivládní demonstraci od nástupu Fialovy vlády. Návody na řešení krize, které na ní zaznívaly, označil za „škodlivé a snahu obelhat národ“. Místopředseda ČSSD a hejtman kraje Pardubického Martin Netolický volal po tom, že je potřeba si z toho „vzít ponaučení“.

Síkela v reakci na demonstraci slíbil: Budu už vše říkat bez přikrášlování
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela

Vláda Fialy čelila koncem týdne opozičnímu pokusu o vyslovení nedůvěry. Hlasování v Poslanecké sněmovně vyvolalo opoziční hnutí ANO s podporou SPD. Dle očekávání nakonec vláda pokus o její svržení ustála.

Vzhledem k bouřlivé sněmovní debatě byl do pořadu původně pozván také expremiér Andrej Babiše (ANO), kterému Síkela ve Sněmovně sliboval, že si ho za jeho kritiku „povodí v televizi“. Diskutovat Babiš nakonec nepřišel. „Myslel jsem, že když s vámi chce Andrej Babiš hovořit o ekonomických otázkách, že se diskuse účastní,“ řekl Moravec směrem k ministrovi.

Prvním tématem byla sobotní demonstrace. Desetitisíce lidí v sobotu zaplnily pražské Václavské náměstí. Vystoupili například politici SPD, Trikolory a exposlanec Lubomír Volný. Na demonstracích zazníval požadavek na demisi vlády. V souvislosti s energetickou krizí chtějí také část energií pro domácnosti zdarma.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Euro

Zmiňujete se o jakémsi hlasovacím kartelů zemí eurozóny, ale když teď nejsme členy, nerozhoduje se tak vlastně o našich penězích jen bez nás? I když nemáme euro, tak do EU přeci přispíváme, jen teda pokud to chápu vůbec, tak už o jejich osudu vlastně jako nečlenové eurozóny nerozhodujeme vlastně vůb...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Igor Chaun: Zchudlý a odnárodněný občan se nebouří. Znám plán EU

13:33 Igor Chaun: Zchudlý a odnárodněný občan se nebouří. Znám plán EU

Režisér Igor Chaun varuje před migračním paktem, který nedávno vstoupil v platnost. Podle něj není j…