Sobotka vyběhl s jihočeskými straníky: Rozhodčí řízení o Zimolovi nebude, stanovy ho vůbec neumožňují

22.05.2017 21:33 | Zprávy
autor: mp

Stanovy sociální demokracie neumožňují podle předsedy strany Bohuslav Sobotky svolání rozhodčího řízení, které navrhla jihočeská ČSSD kvůli vyškrtnutí bývalého hejtmana Jiřího Zimoly z kandidátní listiny pro podzimní parlamentní volby. Rozhodčí řízení podle stanov řeší pouze spory mezi členy sociální demokracie nebo členy a orgány strany. Nemůže ho vést jeden z kolektivních orgánů ČSSD proti jinému, sdělil dnes Sobotka ČTK.

Sobotka vyběhl s jihočeskými straníky: Rozhodčí řízení o Zimolovi nebude, stanovy ho vůbec neumožňují
Foto: Hans Štembera
Popisek: Hejtman Jiří Zimola

Místopředseda jihočeské ČSSD Jaromír Novák ČTK v reakci na Sobotkova slova řekl, že o svolání rozhodčího řízení tedy zřejmě požádá některý ze členů vedení jihočeské ČSSD, aby to bylo v souladu se stanovami. Vedení sociálních demokratů v regionu bude o situaci ještě jednat. „Ale preferujeme cestu diskuse před silovým řešením. Proto chceme využít možnosti rozhodčího řízení,“ řekl. Dodal, že jihočeská ČSSD nebude čekat se žádostí o rozhodčí řízení na návrat Zimoly, který je teď v zahraničí. Proto o řízení pravděpodobně požádá jiný člen jihočeského krajského výkonného výboru.

Sobotka dnes uvedl, že jeden z kolektivních orgánů ČSSD nemůže vést proti jinému takovému orgánu rozhodčí řízení tím spíše, když právě předsednictvo ČSSD je orgánem, který stanoví sedmého rozhodce v případě, že se na něm nedohodnou strany sporu.

Vedení strany Zimolu z kandidátky v pátek vyškrtlo s odůvodněním, že nechce, aby problémy, které vedly k jeho rezignaci, zatěžovaly ČSSD v předvolební kampani. Předseda jihočeských sociálních demokratů figuroval na posledním 22. místě kandidátní listiny.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Michael Canov byl položen dotaz

Soudy

Jak je možné, že když se na soud obrátí prezident je rozhodnuto za 2dny! a v případě obyčejných smrtelníků jako my by soudy za dva dny nerozhodly absolutně o ničem, zřejmě by ani soudci neotevřeli spis a naopak se vlečou i roky? To mi nepřijde vůbec spravedlivé. Jak se říká, když nejde o život o nic...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Uvázat Pavla na řetěz. Holec má výzvu pro Babiše

15:39 Uvázat Pavla na řetěz. Holec má výzvu pro Babiše

Spor o účast prezidenta Petra Pavla na červencovém summitu NATO v Ankaře dál vyvolává silné emoce. P…