Sobotkův kabinet rozhodne o posílení ostrahy v areálu ve Vrběticích

08.12.2014 6:16 | Zprávy
autor: vam, čtk

Vláda by dnes měla rozhodnout o tom, že posílí počet vojáků, kteří budou hlídat muniční areál ve Vrběticích na Zlínsku. K současné stovce by jich mělo přibýt dalších 350. Kabinet se dnes bude zabývat i zprávou o postupu státních orgánů v případu vraždy studenta ve Žďáru nad Sázavou nebo přesidlováním českých krajanů žijících v zahraničí.

Sobotkův kabinet rozhodne o posílení ostrahy v areálu ve Vrběticích
Foto: Daniela Černá
Popisek: Výstražná tabule

O vyslání první stovky vojáků do Vrbětic, kde 16. října vybuchl sklad s municí a zemřeli při tom dva lidé, rozhodla vláda už začátkem listopadu. Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) tehdy hovořil o tom, že budou mít za úkol areál neprodyšné uzavřít. Po explozi další budovy minulou středu chce ale kabinet ostrahu ještě výrazně posílit.

Kromě Vrbětic se dnes vláda bude věnovat i další tragédii. Projedná zprávu, kterou vypracovali ministerstva spravedlnosti, zdravotnictví a školství po vraždě studenta ve Žďáru na Sázavou. Zpráva navrhuje, aby byla přijata vyhláška o minimálním standardu bezpečnosti na školách nebo zajištěny kurzy, na kterých by se děti učily jak se chovat v krizových situacích. Ve škole útočila psychicky nemocná žena, kterou soud propustil z ústavního léčení. Jeden student zemřel, další lidé byli zraněni.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

Ing. Andrej Babiš byl položen dotaz

Babiš

A jak za vaší vlády zbohatl Agrofert?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Lhali, pak mazali, ale to nepomůže. Rajchl chystá na média předžalobní výzvy

18:52 Lhali, pak mazali, ale to nepomůže. Rajchl chystá na média předžalobní výzvy

Jindřich Rajchl (PRO, zvolen za SPD) se pustil do mainstreamových médií, která šířila lži o údajném …