Soud přikázal Blatnému odůvodnit venkovní nošení roušek. Pokud to neudělá do týdne, tak povinnost skončí

13.11.2020 12:31

Městský soud v Praze si došlápl na ministra zdravotnictví za hnutí ANO Jana Blatného. Šéfovi resortu dal na výběr. Buď do 7 dnů lépe odůvodní povinnost nosit roušky i venku, nebo tato povinnost do jednoho týdne skončí.

Soud přikázal Blatnému odůvodnit venkovní nošení roušek. Pokud to neudělá do týdne, tak povinnost skončí
Foto: Repro ČT
Popisek: Ministr zdravotnictví Jan Blatný
reklama

Současný ministr zdravotnictví za hnutí ANO Jan Blatný má problém. Městský soud v Praze dnes oznámil, že jeho předchůdce ve funkci Roman Prymula, jenž byl také dosazen hnutím ANO, nedostatečně odůvodnil nařízení nosit venku roušky kryjící ústa i nos. Ministr Blatný dostal sedm dní na nápravu. Pokud toto nařízení lépe nevysvětlí, za týden povinnost nosit roušky venku skončí.

Opatření ze dne 19. října postrádá konkrétní, srozumitelné a podložené úvahy, na základě nichž by soud mohl účinně a odpovědně přezkoumat, zda je skutečně z pohledu dosažení deklarovaného cíle nezbytné trvat na povinném nošení ochranných prostředků dýchacích cest v aktuálně stanoveném rozsahu," stojí v tiskové zprávě soudu. Citovala z ní ČTK.

„Ministerstvo nepoukazuje na žádné podklady, na základě nichž nařídilo používání ochranných prostředků dýchacích cest ve významně větším rozsahu a v parametricky odlišném prostředí," vysvětlil dále své rozhodnutí soud.

Ministr Blatný by prý měl mimo jiné vysvětlit, proč resort sáhl právě k takovým výjimkám z povinnosti nosit roušky všude, k jakým sáhl. I to bylo podle soudu odůvodněno nedostatečně.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

To je zlé. Ivan Trojan a elita: Diváci volají policii. A ptají se

20:21 To je zlé. Ivan Trojan a elita: Diváci volají policii. A ptají se

Český lev se letos obešel bez diváků v Rudolfinu. Ceremoniál nicméně proběhl před kamerami České tel…