Soud projedná žalobu textaře Katapultu na Stranu zelených. Ukradla mu slogan

11.10.2011 7:15 | Zprávy
autor: par, čtk

Pražský městský soud projedná žalobu textaře hudební skupiny Katapult Ladislava Vostárka na Stranu zelených a jejího expředsedu Martina Bursíka. Textař se domáhá omluvy a půl milionu korun za použití jeho sloganu v předvolení kampani před loňskými volbami do Poslanecké sněmovny.

Soud projedná žalobu textaře Katapultu na Stranu zelených. Ukradla mu slogan
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda Strany zelených Ondřej Liška

Bursík podle Vostárka použil slogan "A co děti? Mají si kde hrát?" protiprávně a údajně se na jeho úkor také obohatil. Text ho navíc spojil se zelenými, se kterými nesympatizuje. "Vůbec se mě na to, zda mohou slova použít, nezeptali. Ale i kdyby to udělali, svolení bych jim nedal," uvedl dříve Vostárek.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Ing. Andrej Babiš byl položen dotaz

Svěřenecký fond

Jak to doopravdy je? Vy jste tvrdil, že Agrofert svěříte do svěřeneckého fondu, což se zatím nestalo. Proč? A taky jste tvrdil, že vašim dětem připadne až po vaší smrti, ale prý to bude možné už poté, co skončíte ve funkci a dokonce z vás budou moci udělat správce. Je to pravda nebo ne?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mluvíte o lásce ke zvířátkům a přitom osekáváte neziskovky. Poslankyně od Zelených se rozčílila

9:18 Mluvíte o lásce ke zvířátkům a přitom osekáváte neziskovky. Poslankyně od Zelených se rozčílila

Zvířata bereme často jako domácí mazlíčky, pomocníky a parťáky. Poslanci napříč politickým spektrem,…