Stát bude dávat do zdravotnictví miliardy korun ročně navíc

04.09.2017 13:57 | Zprávy

Stát bude dávat v letech 2019 a 2020 do systému zdravotního pojištění za své pojištěnce asi o 3,5 miliardy korun ročně navíc, což činí asi pět procent celkové částky, píše ČTK.

Stát bude dávat do zdravotnictví miliardy korun ročně navíc
Foto: pixabay.com
Popisek: Zdravotnictví, ilustrační foto

Růst rozpočtových výdajů přinese novela o pojistném na veřejném zdravotním pojištění, kterou dnes podepsal prezident Miloš Zeman. O podpisu normy informoval Hrad.

Letos stát posílá zdravotním pojišťovnám za své pojištěnce 920 korun na osobu měsíčně. Příští rok vzroste příspěvek nařízením vlády o 49 korun. V dalších dvou letech zajistí zvýšení částky nynější novela. V roce 2019 bude měsíční příspěvek představovat 1018 korun, o rok později 1067 korun.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: mp

Jak si vysvětlujete, že jste neměl protikandidáta?

Myslíte, že je to tím, že jste tak dobrý, nebo že se do toho nikomu nechtělo, protože a tom nejste dobře, o čemž svědčí i vaše oslabení ve volbách a celkové preference, podle níž byste ve sněmovně bez ODS vůbec nebyli?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Chodit na demonstrace je málo, vytkl Pithart na akci chvilek

21:25 Chodit na demonstrace je málo, vytkl Pithart na akci chvilek

„Kriminálníci rozumí jenom kriminálu,“ stálo psáno na jednom z transparentů na demonstraci Česko nen…