Zeman se k práci Ištvana vyjádřil v rozhovoru pro TV Barrandov, a to v souvislosti s nedávným policejním zásahem v Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Uvedl, že kauza možná neskončí rozsudkem a že v takovém případě by měl být Ištvan odvolán z funkce. Podle Zemana se chce Ištvan současným případem rehabilitovat po zásahu na Úřadu vlády, který souvisel s kauzami kolem šéfky premiérova kabinetu Jany Nečasové (dříve Nagyové).
„Unie státních zástupců se kategoricky ohrazuje proti tomu, aby hlava státu bez znalosti konkrétní trestní kauzy ještě v čase přípravného řízení předjímala její výsledek a věc hodnotila jako selhání státního zastupitelství,“ uvedl ve svém prohlášení výkonný výbor USZ.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLbox PL na Seznam.cz + ParlamentníListy TV
sledujte PL na YouTube + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na GoogleZprávy + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na Facebooku
Centrum pravidel a procesů ParlamentníListy.cz
Dálniční známka
Dobrý den, pane Kolovratníku. Vy jste sice dali stopku zdražování dálničních známek, ale upřímně, přijde vám současná výše vzhledem k tomu, v jakém stavu dálnice máme adekvátní? A co mě zajímá ještě víc, proč si nemohu koupit známku na půl roku?
Další články z rubriky
10:25 „Už toho mám dost.“ Summit NATO přirovnán k festivalu ve Varech
„Je to divadlo jako v Karlových Varech. Naše ‚dvojdelegace‘? Čirá fraška…“ I to zaznělo v souvislost…
- 4:44 Důvěryhodný „práskač” a „ti správní novináři.” Sněmovna zápasí s dědictvím po Fialovi
- 20:08 Alena Schillerová: Slib platí. A s daněmi to bude takto
- 17:20 „Už si osvojuje cenzorské manýry.“ Ivan Hoffman varuje před AI
- 10:07 Macinka na poslední chvíli zasáhl. Jak je to s údajnými „penězi pro Ukrajinu“
- 4:48 Macinka hodil vidle do projektu Fialovy vlády, o němž jste neslyšeli


