Terezko, jsi příliš mladá. Slečinky, co se do politiky dostaly Bůh ví jak... Poslanec SPD tvrdě reaguje na zradu

28. 7. 2020 9:36

Poslankyně Tereza Hyťhová oznámila, že opouští poslanecký klub SPD i hnutí Svoboda a přímá demokracie a bude spolupracovat s Trikolórou Václava Klause mladšího. Mezi poslanci SPD i příznivci Tomia Okamury svým rozhodnutím vyvolala velké roztrpčení.

Terezko, jsi příliš mladá. Slečinky, co se do politiky dostaly Bůh ví jak... Poslanec SPD tvrdě reaguje na zradu
Foto: archiv T. Hyťhová
Popisek: Poslankyně Tereza Hyťhová
reklama

Anketa

Chcete, aby Česká republika ratifikovala Istanbulskou úmluvu?

2%
98%
hlasovalo: 29681 lidí
Pětadvacetiletá poslankyně Tereza Hyťhová se v rámci SPD věnovala např. oblasti školství a opakovaně se kriticky vyjádřila kupříkladu o inkluzi. V této věci má velmi blízko k poslanci Václavu Klausovi mladšímu. Ale když vyšlo najevo, že Hyťhová mění politický dres, příznivci SPD na ní nenechali nit suchou.

Vyjádřil se i někdejší kolega Hyťhové z SPD Lubomír Španěl. Španěl je dnes poslancem právě za Okamurovo hnutí a před tím se živil jako elektromontér.

„Terezko, jsi příliš mladá na to, aby s věděla, co skutečně trápí naše občany... Nikdy jsem neměl rád slečinky, které se dostaly do politiky Bůh ví jak... Promiň, ale nevěřím ti ani slovo a víš proč... právě kvůli té, řekněme, hezké a oblbující tvářičce. Promiň, ale tohle na mě neplatí... Jsem zklamán,“ napsal někdejší kolega Hyťhové.

Kritika Terezy Hyťhové

Pod jeho příspěvkem se rozjela diskuse, ve které mladá poslankyně žijící v Krupce na Teplicku schytala dalších pár slovních ran.

„Jsi na ni příliš jemný. Je to obyčejná nevděčná mrcha!“ vypálil jeden z diskutujících. „Tato měla spíš přestoupit k pirátům,“ zhodnotil poslankyni další. „Vrať poslanecký mandát SPD!“ vyzval mladou ženu další rozzlobený volič SPD.

Kritika Terezy Hyťhové

Kritika Terezy Hyťhové

Další úder své bývalé kolegyni nasadila poslankyně SPD Lucie Šafránková.

„Tento její čin považuji za naprostou zradu našeho hnutí, všech jeho členů, příznivců – a hlavně našich voličů. Protože ti dali svůj hlas ve volbách do sněmovny v roce 2017 hnutí SPD, nikoli primárně slečně Hyťhové jako bianco šek pro její budoucí aktivity a hrátky, a už vůbec tento hlas nedali, tehdy ještě neexistujícímu, hnutí Trikolóra. Výsledkem těchto voleb bylo 22 poslaneckých mandátů pro hnutí SPD, pro jeho program a pro jeho politický postup. Dnes to, díky Tereze Hyťhové a dalším přeběhlíkům, neplatí, což je popřením smyslu demokratických voleb. Respektuji právo každého poslance na změnu politického názoru i na přestup do jiné politické strany. Ovšem pouze za předpokladu, že se současně vzdá svého poslaneckého mandátu. Opačný postup je výsměchem a plivnutím do tváře voličů,“ nebrala si servítky Šafránková.

Své bývalé kolegyni také vyčetla, že nechodila do sněmovny příliš často a když už tam dorazila, tak nenašla odvahu poslancům SPD říct, že uvažuje o odchodu z hnutí.

Kritika Terezy Hyťhové

Bc. Lucie Šafránková

  • SPD
  • poslankyně, místopředsedkyně Výboru pro sociální politiku
  • poslankyně

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Objasněte, proč neplatíte. Novinářce přišel výhrůžný dopis z Kavčích hor

20:44 Objasněte, proč neplatíte. Novinářce přišel výhrůžný dopis z Kavčích hor

„Přišel mi dopis smrti od České televize,“ píše na své facebookovém profilu novinářka Barbora Koukal…