To je nepříjemné: Baxa je solární baron! vykřikovala Vitásková. Podívejte, co má soudce na střeše

31.01.2019 14:20

Někdejší šéfka Energetického regulačního úřadu Alena Vitásková, která obdržela státní vyznamenání z rukou prezidenta Zemana, naznačila, že někdejší šéf Nejvyššího správního soudu může být solárním baronem. Jenže fakta říkají něco jiného. Baxa žádným solárním baronem není.

To je nepříjemné: Baxa je solární baron! vykřikovala Vitásková. Podívejte, co má soudce na střeše
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda Nejvyššího správního soudu Josef Baxa
reklama

Poté, co bývalý předseda Nejvyššího správního soudu Josef Baxa veřejně oznámil, že se prezident Zeman a jeho spolupracovníci snaží ovlivňovat nezávislé soudy, musel soudce Baxa čelit protiútokům. Někdejší šéfka Energetického regulačního úřadu Alena Vitásková, která dostala od Zemana vyznamenání, naznačila, že by Baxa mohl být solárním baronem. Server Neovlivní.cz se rozhodl zjistit, jak je to s touto věcí doopravdy. Přišel na to, že Alena Vitásková neříká pravdu.

Anketa

Stýská se vám po Mirku Topolánkovi coby politikovi?

hlasovalo: 8823 lidí

Ačkoli si kariéru postavila právě na boji proti solárním baronům a ještě jako šéfka úřadu prohlašovala, že bojuje za nižší ceny elektřiny pro obyčejné spotřebitele, zdá se, že není schopna rozeznat solárního barona od onoho obyčejného spotřebitele, kterého tak chrání.

Satelitní snímek domu soudce Baxy v plzeňských Černicích odhaluje, že Baxa má na svém domě pouze solární panely zcela běžných rozměrů v nikterak nestandardním množství.

„Soudce Baxa žádný solární baron není. Celý příběh kdosi vystavěl na tom, že Baxa má na svém rodinném domku v Plzni třicet solárních panelů. Mimochodem, stejně jako někteří jeho sousedi, jak je zřejmé z fotografií ulice na veřejných mapách. Výkon jeho panelů je podle specializovaného webu elektrárny.pro 0,005 MW, tedy 5 kilowatů. Josef Baxa uvedl, že fotovoltaické panely na střechu rodinného domu si koupili s manželkou v roce 2008, tedy dva roky před solárním boomem,“ napsal server.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Chachá. Jágr utřel Pavla Novotného za urážky. Karlem Gottem

15:04 Chachá. Jágr utřel Pavla Novotného za urážky. Karlem Gottem

Jarda Jágr není zrovna nejostřejší tužka v penále, nechal se v uplynulých dnech slyšet řeporyjský st…