Tohle v Bruselu neuvidí vůbec rádi. Po Česku jezdí auta s těmito nápisy: Nenechme si sr*t na hlavu. Vystupme z EU

09.05.2019 17:16 | Zprávy
autor: mp

Květnové volby do Evropského parlamentu se kvapem blíží a předseda Strany nezávislosti České republiky František Matějka se rozhodl, že k volebnímu úspěchu využije těžký kalibr. „Nenechme si sr*t na hlavu,“ volá do světa veřejně Matějka. Zvláště směrem k Bruselu.

Tohle v Bruselu neuvidí vůbec rádi. Po Česku jezdí auta s těmito nápisy: Nenechme si sr*t na hlavu. Vystupme z EU
Foto: archiv F. Matějka
Popisek: František Matějka, předseda Strany nezávislosti ČR

František Matějka, předseda Strany nezávislosti České republiky, se nijak netají svým silně kritickým postojem k Bruselu. Před pár dny v rozhovoru s moderátorem ČT Danielem Takáčem prohlásil, že kdyby mohl, okamžitě by vyvedl Českou republiku z EU. Ani vteřinu by neváhal. Matějka totiž nepochybuje, že stále více lidí bude stále více toužit po tom, aby jejich státy měly svou suverenitu a svou nezávislost. „Protože dnes se děje jen to, že státy mají stále méně nezávislosti, a podle našeho názoru mají lidé v Evropské unii stále méně občanských svobod,“ sdělil Matějka Takáčovi.

Kdybychom si chtěli vybojovat více nezávislosti v rámci EU, narazíme prý na odpor větších států. „Podívejte se na Španělsko, tam vyhrávají socialisté, to je tragédie,“ přisadil si Matějka s tím, že v západní Evropě už kapitalismus nefunguje, v západní Evropě už desítky let existuje socialismus a španělští socialisté údajně hodlají léčit tamní socialismus ještě větším socialismem.  Totéž se podle jeho názoru dá říct o vládách v Portugalsku, ve Francii či v Německu, takže na to, že bychom se nějakým mechanismem Evropské unie domohli větší suverenity a návratu práva veta do tohoto státu, to už se nikdy nestane.   

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Migrační pakt

Dá se ještě zrušit? Myslíte, že je to reálné? A co když se to nepovede. Když se jím nebudeme řídit, jaké to pro nás může mít důsledky? Mluví se o výpalném, odpůrci tvrdí, nebudeme ho platit. Co když nezaplatíme? A ještě by mě zajímalo, jak je to s tím samotným rozhodováním? Kdo přesně rozhoduje, kdo...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Igor Chaun: Zchudlý a odnárodněný občan se nebouří. Znám plán EU

13:33 Igor Chaun: Zchudlý a odnárodněný občan se nebouří. Znám plán EU

Režisér Igor Chaun varuje před migračním paktem, který nedávno vstoupil v platnost. Podle něj není j…