Tohle v Bruselu neuvidí vůbec rádi. Po Česku jezdí auta s těmito nápisy: Nenechme si sr*t na hlavu. Vystupme z EU

09.05.2019 17:16

Květnové volby do Evropského parlamentu se kvapem blíží a předseda Strany nezávislosti České republiky František Matějka se rozhodl, že k volebnímu úspěchu využije těžký kalibr. „Nenechme si sr*t na hlavu,“ volá do světa veřejně Matějka. Zvláště směrem k Bruselu.

Tohle v Bruselu neuvidí vůbec rádi. Po Česku jezdí auta s těmito nápisy: Nenechme si sr*t na hlavu. Vystupme z EU
Foto: archiv F. Matějka
Popisek: František Matějka, předseda Strany nezávislosti ČR

František Matějka, předseda Strany nezávislosti České republiky, se nijak netají svým silně kritickým postojem k Bruselu. Před pár dny v rozhovoru s moderátorem ČT Danielem Takáčem prohlásil, že kdyby mohl, okamžitě by vyvedl Českou republiku z EU. Ani vteřinu by neváhal. Matějka totiž nepochybuje, že stále více lidí bude stále více toužit po tom, aby jejich státy měly svou suverenitu a svou nezávislost. „Protože dnes se děje jen to, že státy mají stále méně nezávislosti, a podle našeho názoru mají lidé v Evropské unii stále méně občanských svobod,“ sdělil Matějka Takáčovi.

Kdybychom si chtěli vybojovat více nezávislosti v rámci EU, narazíme prý na odpor větších států. „Podívejte se na Španělsko, tam vyhrávají socialisté, to je tragédie,“ přisadil si Matějka s tím, že v západní Evropě už kapitalismus nefunguje, v západní Evropě už desítky let existuje socialismus a španělští socialisté údajně hodlají léčit tamní socialismus ještě větším socialismem.  Totéž se podle jeho názoru dá říct o vládách v Portugalsku, ve Francii či v Německu, takže na to, že bychom se nějakým mechanismem Evropské unie domohli větší suverenity a návratu práva veta do tohoto státu, to už se nikdy nestane.   

A teď Matějka ještě přitvrdil. Až do voleb objede česká a moravská města se třemi auty. Nebudou to ovšem ledajaká auta. Bude na nich k vidění obří plakát s tvrdým vzkazem určeným EU.

„Nenechme si sr*t na hlavu,“ hodlá Matějka žádat své spoluobčany opravdu velkými písmeny. Chápe to jako jasný vzkaz Bruselu. Jak jsme již informovali dříve, Matějka tento slogan nejprve nadhodil na sociální síti a zjišťoval, jakou bude mít odezvu. A jelikož byla podle jeho slov velmi silná, rozhodl se ho zrealizovat.

Strana nezávislosti České republiky prý zvažovala více předvolebních taháků, ale právě tenhle vyhrál v anketě a Matějka si podle všeho řekl „hlas lidu, hlas boží“. A s provokativním nápisem vyrazil do ulic.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Hovada, svoloč.“ Po křiku na Klause ml. padlo i něco, co se bojíme napsat

20:14 „Hovada, svoloč.“ Po křiku na Klause ml. padlo i něco, co se bojíme napsat

Václav Klaus mladší se dnes stal terčem verbálních útoků, když šel uctít památku padlých na Národní …