Tomio Okamura označuje loutkáře ODS a odpovídá na urážky

07.11.2012 10:31 | Zprávy
autor: Radim Panenka

Občanské demokraty bychom prý ještě neměli úplně zatracovat. Pokud se najde dostatek poctivých členů, nemá ODS vše ztraceno. V komentáři pro ParlamentníListy.cz to říká čerstvý kandidát na prezidenta Tomio Okamura a ještě se vrací k tvrdým mediálním útokům na svoji osobu.

Tomio Okamura označuje loutkáře ODS a odpovídá na urážky
Foto: Hans Štembera
Popisek: V Lomnici nad Popelkou účinkovala pojízdná show Tomia Okamury

Na víkendový kongres ODS se upíralo mnoho zraků, ten však i podle mnohých delegátů základní problémy strany nevyřešil. V samotný zánik celé ODS, jak o něm mluvila řada politiků i komentátorů včetně člena týmu poradců prezidentské kanceláře Jiřího Payneho, však Tomio Okamura příliš nevěří, občanským demokratům ještě naději dává.

„Nejsem znalec poměrů v ODS, ani věštec. Vše mají v rukou členové ODS. Strana má stále stabilní věrné jádro, kdyby ji očistili od kariéristů, tak odchod do opozice má stále veliký potenciál. Každý ovšem vnímá základní problém a to pověst strany zlodějů. Bez očisty důvěru nezíská,“ uvedl pro ParlamentníListy.cz senátor a nově i kandidát na prezidenta republiky.

Nové strany příliš nadějí nemají

Stejně tak se objevily hlasy, že většina voličů postupným znechucením přejde k jiným, třeba i nově vzniklým stranám, na jejich úspěch ale Okamura také nijak výrazně nevěří. „Zatím to funguje jen na jedno volební období - příčinou je ovšem ryzí účelovost nových uskupení a mizivá členská základna,“ narážel na některé současné politické projekty.

Dá se říci, kdo z ODS nejvíce překáží pověsti této strany a s kým nebylo dobré v politice vůbec spolupracovat? „Nechtějte na mě, abych se pouštěl do vyhraňování a obviňování. Zcela jistě bych se nespojoval s lidmi, které vodí loutkáři jako Dalík nebo Jurečko. V každé straně ale zbývá vždy dost slušných, se kterými se pracovat dá,“ reaguje senátor Okamura.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Euro

Zmiňujete se o jakémsi hlasovacím kartelů zemí eurozóny, ale když teď nejsme členy, nerozhoduje se tak vlastně o našich penězích jen bez nás? I když nemáme euro, tak do EU přeci přispíváme, jen teda pokud to chápu vůbec, tak už o jejich osudu vlastně jako nečlenové eurozóny nerozhodujeme vlastně vůb...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

20:15 „Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

Knihovna Václava Havla čelí v poslední době obrovské krizi, která může vyvrcholit až zavřením instit…