Tunýlek ODS? Podle Bárty mohla žižkovská radnice přijít o desítky milionů

09.06.2013 22:03 | Zprávy
autor: adr

Předseda Věcí veřejných Vít Bárta se tentokrát rozepsal o údajném "dalším tunýlku ODS". Žižkovská radnice podle něj mohla za působení bývalých radních z řad občanských demokratů přijít o desítky milionů korun kvůli údajně předražené přestavbě bloku domů v Lupáčové ulici.

Tunýlek ODS? Podle Bárty mohla žižkovská radnice přijít o desítky milionů
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vít Bárta

Praha 3 nyní podala trestní oznámení na neznámého pachatele. Kvůli předražené rekonstrukci domů mohla radnice přijít o více než sto milionů korun. Podle vyjádření zastupitelů prý zřejmě půjde zodpovědnost za bývalým vedením radnice v čele s ODS, které za nákladné opravy domů vydalo mezi 500 až 700 miliony korun. Přesná částka prý není známá.

"Nejvýraznějším příkladem je právě blok paneláků v Lupáčově ulici. Panelové domy se v uplynulých letech proměnily v moderní komplex s luxusními střešními nástavbami a podzemní garáží, v přízemí vznikla moderní služebna městské policie. Byty by měly jít v nejbližší době do privatizace," popisuje Bárta.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

Migrační pakt

Vy tvrdíte, že jakýkoliv postih za nedodržování migračního paktu je vydíráním. Ale i když jsem proti povinným kótám, opravdu jde o vydírání, když ho naši politici schválili? Podle mě to byla chyba, kterou nevím, jestli se teď podaří ještě napravit.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Igor Chaun: Zchudlý a odnárodněný občan se nebouří. Znám plán EU

13:33 Igor Chaun: Zchudlý a odnárodněný občan se nebouří. Znám plán EU

Režisér Igor Chaun varuje před migračním paktem, který nedávno vstoupil v platnost. Podle něj není j…