Ukrajinci chtějí v Polsku zůstat i po skončení války

19.09.2022 20:20

Z čerstvého průzkumu podle agentury PAP mezi uprchlíky vyplývá, že až 48 procent ukrajinských uprchlíků v Polsku má v úmyslu zůstat v zemi ještě alespoň rok po skončení války. Polské úřady registrovaly 1,4 milionu Ukrajinců během minulého týdne, kteří v zemi požádali o dočasnou ochranu.

Ukrajinci chtějí v Polsku zůstat i po skončení války
Foto: Hans Štembera
Popisek: Mítink na podporu Ukrajiny proti ruské agresi na Václavském náměstí

„Šest procent dotazovaných plánuje zůstat v Polsku nastálo, 15 procent několik let po skončení války a 27 procent nejméně rok po ukončení bojů. Dalších 22 procent deklarovalo záměr vrátit se co nejrychleji na Ukrajinu a 12 procent uvedlo, že plánuje odejít z Polska do jiné země,“ uvádí server Echo24.cz výsledky průzkumu agentury EWL společně s Varšavskou univerzitou.

Co se týká zaměstnání, Ukrajinci nejčastěji nalézají uplatnění v hotelových službách a pohostinství, službách, výrobě, maloobchodu, zemědělství a logistice.

 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

Ukrajinci

Informace pro ukrajinské občany na území ČR v návaznosti na ruskou agresi na Ukrajině na leznete na oficiálních stránkách MV ČR. MV ČR také pro tento účel zřídilo samostatný portál. Základní informace o ukrajinské diaspoře v České republice naleznete na těchto stránkách.

válka na Ukrajině

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: sla

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Ing. Tomáš Jirsa, MBA byl položen dotaz

O Německu si nedělám iluze

Naopak si myslím, že je strůjcem stávající ekonomické krize, ale lze mu vyčítat, že chce svým lidem pomoci? Není spíš smutné, že to nedělají i ostatní? To, že na to nemají je to, co by se mělo řešit, nemyslíte?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Odnesou to chudší, jak odpovídá politice ODS. Stanjurova reforma DPH vyvolává skepsi

20:40 Odnesou to chudší, jak odpovídá politice ODS. Stanjurova reforma DPH vyvolává skepsi

Některé zboží a služby nejspíše podraží kvůli zvýšení DPH. Přesuny do vyšší sazby daně navrhne v úsp…