Ukrajinská armáda dobyla na povstalcích městečko Mykolajivka

04.07.2014 6:07 | Zprávy
autor: adr, čtk

Ukrajinské jednotky při svém ofenzívě proti proruským separatistům na východě Ukrajiny osvobodily městečko Mykolajivka (rusky Nikolajevka) v Doněcké oblasti. Oznámila to dnes agentura Unian s odvoláním na šéfa ukrajinského Střediska pro vojenská a politická studia Dmytra Tymčuka.

Ukrajinská armáda dobyla na povstalcích městečko Mykolajivka
Foto: Hans Štembera
Popisek: Na Václavském náměstí proběhl protest Za vaši i naši svobodu-Ne ruské okupaci Ukrajiny

Operace se podle tohoto zdroje neobešla bez ztrát: vládní jednotky přišly o dva padlé a čtyři zraněné, údajně však zlikvidovaly nejméně 150 rebelů. Armáda do boje nasadila i dělostřelectvo a letectvo, s jejichž pomocí zničila opěrné body povstalců i sklad munice.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

Jan Lipavský byl položen dotaz

Výhružky Zelenského

Co říkáte na to, jak Zelenský vyhrožoval Orbánovi? Já chápu, že je naštvaný, možná už i vyčerpaný, ale nemyslíte, že to přehnal? Paradoxně tím nahrává podle mě protistraně a jen si tím uškodí. Nemyslíte?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Český krmelec a napálené střední vrstvy. Profesor Keller nahlíží do ekonomické inventury

15:35 Český krmelec a napálené střední vrstvy. Profesor Keller nahlíží do ekonomické inventury

NEKOREKTNĚ S KELLEREM Inventura aneb Kam jsme došli? Tak se jmenuje bilance vývoje naší země od roku…