Ukrajinské síly zasahovaly v Luhansku. Zůstal po nich prý jeden mrtvý

5. 7. 2014 14:42

Operace ukrajinských sil proti proruským separatistům poblíž Luhanska na východě Ukrajiny si vyžádala jednoho mrtvého a 13 zraněných. Podle agentury ITAR-TASS dnes o pátečním útoku informovala tisková služba povstalecké Luhanské lidové republiky. Její „sebeobrana" provedla protiútok. Dnes je situace ve městě údajně klidná.

Ukrajinské síly zasahovaly v Luhansku. Zůstal po nich prý jeden mrtvý
Foto: Hans Štembera
Popisek: Demonstrace před Strakovou akademií na podporu Ukrajiny nazvaná Praha pro Ukrajinu - Za vaši i naši svobodu!

V pátek bylo zraněno 13 lidí, včetně jedenáctiletého dítěte, při zvláštní operaci ukrajinské armády, informovali separatisté. „Všichni byli převezeni do nemocnice. V Bolšoj Věrgunce byl zničen dům, v němž žila rodina s mnoha malými dětmi. Ostřelování usmrtilo 22letého muže a zraněno bylo 11leté dítě," uvádí se v prohlášení.

Separatisté dále uvedli, že síly povstalecké sebeobrany při nočním protiúderu zaútočily na pozice ukrajinské armády v okrese Krasnyj Jar severovýchodně od Luhanska. „Síly sebeobrany použily tanky a minomety," tvrdí povstalci. Ukrajinské zvláštní síly údajně během bojů přišly o výzbroj. Počet obětí prý není znám.

Ukrajinská armáda v noci na dnešek úspěšně útočila na pozice separatistů ve Slavjansku, který byl po dlouhou dobu jednou z jejich hlavních bašt. Povstalci město začali opouštět.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kdo jsou ti chartisté zač? Lidé už vědí. Obsadili ČT a úřady. Tohle bude bolet, pálit. Pavel Černocký nešetřil ani „nedotknutelné“

17:07 Kdo jsou ti chartisté zač? Lidé už vědí. Obsadili ČT a úřady. Tohle bude bolet, pálit. Pavel Černocký nešetřil ani „nedotknutelné“

Netradiční pohled na Chartu 77 přináší pro Parlamentní listy politický komentátor, moderátor, spisov…