Ursula lituje: EU to podcenila! A s hranicemi to je jinak, budete zírat

18. 3. 2020 18:50

Evropská unie podle předsedkyně Evropské komise Ursuly von der Leyenové koronavirus podcenila. Nyní už ale prý všichni chápou závažnost situace a nutnost drastických opatření. Leyenová také změnila názor na zavírání hranic evropských států, což dříve kritizovala. Všechna tato opatření zaváděná na čtrnáct dní nebo tři týdny mohou znít naším uším drasticky, ale pochopili jsme, že musí být uplatněna teď,“ prohlásila pro německý Bild.

Ursula lituje: EU to podcenila! A s hranicemi to je jinak, budete zírat
Foto: Twitter.profil Von der Leyenové
Popisek: Ursula von der Leyen, předsedkyně Evropské komise
reklama

„My všichni, kteří nejsme experti, jsme na začátku koronavirus podcenili,” přiznala Leyenová. „Ale mezitím se ukázalo, že nás bude virus zaměstnávat dlouho,“ dodala podle informací serveru Novinky.cz

Všechny přijímané restrikce nyní Leyenová plně schvaluje. „Všechna tato opatření zaváděná na čtrnáct dní nebo tři týdny mohou znít naším uším drasticky, ale pochopili jsme, že musí být uplatněna teď. Je to velmi těžké, ale věřím, že to obyvatelstvo zvládne dobře,“ prohlásila.

Na místě je podle předsedkyně EK i zavření hranic Evropské unie i v rámci jejích států. „Ukazuje to rozsah krize. Víme, že v tomto okamžiku leží centrum krize v Evropě. Za prvé je důležité, že nemáme další lidi, kteří přijíždějí do Evropy, onemocní a zatíží dál zdravotní systém. Naše zdravotnictví jsou už pod extrémním tlakem. A platí to i opačně - lidé, kteří jeli do Evropy a pak se zase vrátili, si možná odnesli virus,“ komentovala opatření, kterým podle ní Evropa brání šíření dál do světa.

Na závěr Leyenová vyjádřila naději, že přeshraniční cesty v rámci EU se po šoku z přijatých opatření trochu zrychlí. „Doufám, že v příštích dnech budeme schopni zase mít hladší přeshraniční provoz. Pokud nemusíte jet, pokud nemusíte absolvovat dlouhé cesty, zůstaňte doma,“ apelovala ale na všechny.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jma
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Mengele! Na*raný Ondřej Hejma o důchodcích. A to ještě asi neviděl toto

11:44 Mengele! Na*raný Ondřej Hejma o důchodcích. A to ještě asi neviděl toto

Má smysl zachraňovat každého pacienta s koronavirem? Otázka lékařské etiky v čím dál větším množství…