V Oděse je prostě upálili? Fašistický výrok, sekl mezi lidmi prezident Miloš Zeman diplomata Bartušku

28.04.2015 20:11 | Zprávy
autor: Radim Panenka

Prezident Miloš Zeman v úterý zahájil třídenní návštěvu Středočeského kraje. Během zbylých dvou dnů navštíví například Milovice, základnu taktického letectva Čáslav nebo Brandýs nad Labem. Během úterní podvečerní debaty s občany v Rakovníku se Zeman vyjádřil mimo jiné k adopci dětí homosexuálními páry.

V Oděse je prostě upálili? Fašistický výrok, sekl mezi lidmi prezident Miloš Zeman diplomata Bartušku
Foto: Hana Brožková (KPR)
Popisek: Miloš Zeman při zahájení návštěvy svého rodného Středočeského kraje

Během prvního dne návštěvy Středočeského kraje měli občané možnost diskutovat s prezidentem pouze na jednom místě, v Rakovníku na Husově náměstí, kam i přes deštivé počasí dorazily zástupy lidí.

Během reakcí na dotazy přítomných lidí reagoval český prezident také na nedávné výroky diplomata Václava Bartušky, které kritizoval i ministr zahraničí Lubomír Zaorálek. Bartuška totiž v souvislosti s Ukrajinou prohlásil, že je lepší upálit nějaké lidi, než riskovat válku.

„Šlo to jakoby přes kopírák a popírá to teorii o lidovém povstání. Skupina civilistů obsadí budovy administrativy, muži, ženy, děti. Do dvou dnů se tam začínají nosit zbraně, ženy a děti odcházejí, zůstávají ozbrojenci. Pokud se jim postavíte rychle čelem, jako to udělali třeba v Oděse, kde je prostě upálili, nebo v Dněpropetrovsku, kde je prostě zabili a pohřbili u silnice, tak máte klid. Když to neuděláte, tak máte válku. To je celé,“ řekl Václav Bartuška na webu Neovlivní.cz.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Michael Canov byl položen dotaz

Soudy

Jak je možné, že když se na soud obrátí prezident je rozhodnuto za 2dny! a v případě obyčejných smrtelníků jako my by soudy za dva dny nerozhodly absolutně o ničem, zřejmě by ani soudci neotevřeli spis a naopak se vlečou i roky? To mi nepřijde vůbec spravedlivé. Jak se říká, když nejde o život o nic...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Měli jste odmítnout. Ústavní odborník Ústavnímu soudu

19:15 Měli jste odmítnout. Ústavní odborník Ústavnímu soudu

ParlamentníListy.cz získaly stanovisko advokáta a odborníka na Ústavní právo Jaroslava Kuby, které v…