V Praze výplata stejná jako na venkově, rozhodl soud. A prý bude zle

12.08.2020 13:41 | Zprávy
autor: tle

Přelomový rozsudek Nejvyššího soudu způsobil na sociálních sítích rozruch. Soud rozhodl, že je nezákonné, aby byla řidičovi České pošty vyplácená vyšší mzda v Praze než v Olomouci. Podobně však postupuje i Lidl, který nabízí zaměstnancům v hlavním městě vyšší mzdu než ve zbytku republiky. „Prokazatelně existují lokalitní rozdíly v životních nákladech,“ bránil se mluvčí České pošty. „Aktivismus odtržený od života. Prostě cesta k socialismu pokračuje. Ve zdravotnictví to známe,“ reagoval prezident Stomatologické komory a ozvala se i dříve významná poslankyně ODS.

V Praze výplata stejná jako na venkově, rozhodl soud. A prý bude zle
Foto: Archiv
Popisek: Česká pošta

Nejvyšší soud rozhodl, že Česká pošta postupovala protiprávně, když svému řidiči v Praze vyplácela o 3000 Kč vyšší mzdu než svému kolegovi v Olomouci. Informovaly o tom Novinky. Nejvyšší soud v rozsudku argumentoval, že zaměstnavatel nemá brát v potaz odlišné životní náklady v jednotlivých krajích. S tím však Česká pošta nesouhlasí. „Metodika výpočtu tarifní mzdy by měla být předmětem širší debaty, a to jak ekonomické, tak právní, která by zohlednila poměr mezi příjmy a výdaji v různých lokalitách,“ uvedl Novinkám mluvčí České pošty Matyáš Vitík. Dodal, že metodika výpočtu mezd se netýká pouze České pošty, ale i ostatních firem.

Celý článek ZDE:

Novinky dále uvádí, že takto odlišně oceňuje své zaměstnance například Lidl. „Ten od března zvýšil nástupní mzdy zaměstnanců a zaměstnankyň prodejen celorepublikově na 28 571 korun, ale v Praze zvýšil nástupní mzdu na 30 857 korun. Mzda po třech letech potom činí 34 286 korun v Praze a 32 tisíc ve zbytku republiky,“ psal server. Lidl se prý dle své mluvčí s rozhodnutím Nejvyššího soudu ohledně České pošty seznamuje.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Tomáš Goláň byl položen dotaz

Volby

Voliči si zvolili, koho zvolili. Jak si vysvětlujete, že nezvolili vás? To, že ANO dost rozhazuje je i pravda, ale co je špatného na tom, že to jak vy tvrdíte sype mezi občany? Asi by to chtělo sypat z rozumem, ale sypat třeba je nebo podle vás ne?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

20:15 „Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

Knihovna Václava Havla čelí v poslední době obrovské krizi, která může vyvrcholit až zavřením instit…