VIDEO ,,Celý den jsem nejedl." Bašáru Asadovi se při projevu udělalo mdlo

13.08.2020 12:07

V poslední době není o Sýrii v médiích příliš slyšet. Nicméně jedna zpráva ze země, která byla dlouho zmítaná občanskou válkou, nyní pronikla. A to o zdravotním stavu jejího vládce, Bashara al-Asada.

VIDEO ,,Celý den jsem nejedl." Bašáru Asadovi se při projevu udělalo mdlo
Foto: Repro Youtube
Popisek: Syrský prezident Bashar Al-Assad při projevu
reklama

Dle katarské televizní stanice Al Jazeera si musel při proslovu v syrském parlamentu Asad dát pauzu a na chvíli si sednout, protože mu náhle poklesl krevní tlak. Dle Al Jazeery se únava na Asadovi začala projevovat po půlhodině projevu, když ho dvakrát přerušil, aby se napil vody. Mluvil zrovna o sankcích vůči Sýrii ze strany USA, když prohlásil: „Můj tlak šel dolů, musím se napít vody.“ Pak dodal, že si musí jít na chvíli sednout a opustil sál.

Anketa

Vážíte si Spojených států amerických coby klíčového spojence ČR?

9%
91%
hlasovalo: 34448 lidí

Po návratu do sálu žertoval, že doktoři jsou nejhorší pacienti (sám má doktorský titul). „Nejedl jsem od včerejšího odpoledne. Neměl jsem žádný cukr ani sůl a takhle to dopadlo,“ uvedl syrský předák.

Z projevu existuje částečný záznam, na němž je vidět, jak Asad přerušil projev, aby se napil. Odchod ze sálu nafilmován není, pouze Asadův návrat za potlesku poslanců.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: kas
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jen pro silné povahy! Arménský velvyslanec prozradil, co muslimští vojáci z Ázerbájdžánu provádí civilistům v Náhorním Karabachu

19:19 Jen pro silné povahy! Arménský velvyslanec prozradil, co muslimští vojáci z Ázerbájdžánu provádí civilistům v Náhorním Karabachu

Arméni v Náhorním Karabachu stále čelí vražedným útokům a násilnému vytlačování ze svého historickéh…