VIDEO Revoluce, revoluce! Vrah! V New Yorku se kvůli OSN také demonstrovalo, byli jsme u toho

23.09.2016 20:30 | Zprávy
autor: Radim Panenka

Každoroční zasedání Valného shromáždění OSN v nejlidnatějším americkém městě je nejen o zásadních projevech světových státníků. Více než týdenní rokování s sebou nese i značná omezení pro místní obyvatele a stejně tak i množství demonstrací. Zpravodaj ParlamentníchListů.cz v New Yorku jeden z protestů zachytil.

VIDEO Revoluce, revoluce! Vrah! V New Yorku se kvůli OSN také demonstrovalo, byli jsme u toho
Foto: Radim Panenka
Popisek: Sídlo OSN v New Yorku na Manhattanu

Zasedání Valného shromáždění OSN, které se každoročně koná v sídle organizace na newyorském Manhattanu, s sebou tradičně nese řadu doprovodných akcí, summitů, extrémně přísných bezpečnostních opatření i demonstrací.

Hovoří se o tom, že Newyorčané, kteří v blízkosti sídla OSN bydlí, si po dobu zasedání Valného shromáždění berou dovolené a hromadně mizí z města. Není se čemu divit. Po dobu rokování jsou dokonce uzavřené i desítky ulic, které k sídlu OSN vedou a není možné v nich ani parkovat.

Pravidelně se koná i mnoho demonstrací. Protestující mají naproti sídlu OSN na První avenue vyhrazený prostor. Často se stává, že vedle sebe stojí stovky lidí, z nichž každá desítka demonstruje za nebo proti něčemu úplně jinému. Konflikty mezi nimi příliš nebývají. Často jde o tzv. lidskoprávní organizace věnující se problematice různých států včetně třeba Číny nebo některých islámských zemí.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Euro

Zmiňujete se o jakémsi hlasovacím kartelů zemí eurozóny, ale když teď nejsme členy, nerozhoduje se tak vlastně o našich penězích jen bez nás? I když nemáme euro, tak do EU přeci přispíváme, jen teda pokud to chápu vůbec, tak už o jejich osudu vlastně jako nečlenové eurozóny nerozhodujeme vlastně vůb...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

20:15 „Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

Knihovna Václava Havla čelí v poslední době obrovské krizi, která může vyvrcholit až zavřením instit…