Válka o ČT: Obhájce Kavčích hor označen za h*vno

14.02.2020 15:36

Končící člen Rady ČT Zdeněk Šarapatka zavzpomínal na své první setkání s dnešním rebelujícím poslancem ČSSD Jaroslavem Foldynou. A začal svérázně zvoláním „paměť je sviňa“. Foldyna však následně zareagoval a rozhodně Šarapatku nešetřil.

Válka o ČT: Obhájce Kavčích hor označen za h*vno
Foto: Hans Štembera
Popisek: Česká televize, ilustrační foto

Na konci minulého tisíciletí byl Zdeněk Šarapatka poradcem tehdejšího premiéra Miloše Zemana pro oblast vědy a školství. Dnes je jeho velkým kritikem. A právě na konci minulého tisíciletí se prý poprvé setkal s Jaroslavem Foldynou, dnešním hlasitým poslaneckým rebelem uvnitř sociální demokracie.

„Paměť je sviňa. Jaroslav Foldyna se mi do ní poprvé vryl v časech mého působení u Zemana, premiéra. Nezapomenutelně,“ vzpomínal Šarapatka na sociální síti Facebook.

Tehdy byl Foldyna asistentem poslance a někdejšího disidenta Vladimíra Laštůvky, který v Parlamentu působil v barvách ČSSD do roku 2006. V této pozici byl prý Zemanovým okolím ve svých 39 letech vnímán jako naděje pro ČSSD.

„(Foldynu) přivedl do Zemanovy pracovny poradce Šlouf coby ‚naději partaje‘. ‚Jak jsem ti říkal, Jarda je náš, Miloši!‘ strkal před sebou oplácaného chlápka, uvězněného v těsné konfekci,“ popisoval dnešní člen Rady ČT.

„Jarda byl lodivod, Miloši...“ postrkoval jej Miroslav Šlouf. „Jo? Snad ne na Titaniku?“ žertoval prý Zeman. A Foldyna dál zářil štěstím. „Na Labi, pane předsedo,“ měl upřesnit. Ostatní se prý smáli.

„Jakmile si Jarda dodělá maturitu, hned na něm začnem s klukama dělat. Už to máme časově rozpracovaný,“ vykládal prý Šlouf. Zeman se měl zatvářit značně nedůvěřivě (Foldynovi bylo tehdy, jak Šarapatka zdůrazňuje, 39 let), ale Šlouf předestřel jasný plán. Po „zkoušce z dospělosti“ měl v ČSSD stoupat nahoru jako spolehlivý straník a stoupenec dnešního prezidenta.

Zeman podle Šarapatky měl stranickou naději zkoušet otázkou, co si myslí o Stanislavu Grossovi a Petře Buzkové. Ta se v té době netajila tím, že se k Zemanovi staví velmi kriticky.

„Je to buržoazní kráva! Voni nemaj socanský srdce, předsedo!“ vypálil údajně dnešní poslanec bleskově.

„Spoléhám na tebe, Jaroslave,“ měl pronést Miloš Zeman a poručil sekretářce, ať nalije.

Tak zakončil Zdeněk Šarapatka svou vzpomínku na působení na Úřadu vlády.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Šarapatka o Foldynovi

Šarapatka o Foldynovi

Foldyna se následně rozhodl zareagovat. „Přemýšlel jsem, zda-li reagovat na Šarapatku. Ale hádat se s nějakým Šarapatkou je jako bych se hádal s hovnem na chodníku. Tomu se buď vyhnu, nebo když do něj šlápnu, budou mi smrdět polobotky. Tak asi tak,“ poznamenal krátce.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tenkrát Kocáb úplně skončil. Bylo to v ČT. Tisíce děkovných mailů z celého světa... Ne jemu

10:43 Tenkrát Kocáb úplně skončil. Bylo to v ČT. Tisíce děkovných mailů z celého světa... Ne jemu

VZPOMÍNKY A PERLY Debata, která zásadní způsobem formovala postoje, pokud jde o migrační krizi. Tak …