Válka o ČT: Prošel Dvořákův úhlavní rival. Lipovská je blízko. A z dalších čísel je opozici velmi zle

11.03.2020 16:01 | Zprávy
autor: mp

Dokonáno jest, tedy tak napůl. Poslanci a poslankyně přistoupili k volbě nových členů Rady ČT. Členem Rady ČT se stal např. olympijský vítěz z Nagana Jiří Šlégr, kterému jeho spoluhráči pro jeho ohebnost přezdívali „guma“. Ale není vše hotovo. Poslancům se nepodařilo zvolit všechny členy. Přesto schůzi raději ukončili a kvůli obavám z možného šíření koronaviru opustili poslanecké lavice.

Válka o ČT: Prošel Dvořákův úhlavní rival. Lipovská je blízko. A z dalších čísel je opozici velmi zle
Foto: Hans Štembera
Popisek: Logo České televize

Členové dolní komory Parlamentu splnili svou povinnost a absolvovali volbu nový členů Rady ČT. Jak to nakonec dopadlo? Řídili se poslanci hnutí ANO doporučeními svého kolegy Stanislava Berkovce a volili členy Rady ČT podle toho, zda budou ochotni jít na ruku hnutí ANO, či nikoliv?

Předseda volební komise konstatoval, že vydáno bylo 175 volebních lístků a ke zvolení do Rady ČT či ČRo bylo třeba 88 hlasů. Marek Pokorný, který získal 135 hlasů, se stal členem Rady Českého rozhlasu. Jedno křeslo člena Rady ČRo zůstalo neobsazeno a ve druhém kole se o něj utkají Hana Dohnálková (77 hlasů) a Jaroslav Šebek s 25 hlasy.

Do Rady ČT byli v prvním kole zvoleni tři členové z šesti – Roman Bradáč s 97 hlasy, Pavel Kysilka s 88 hlasy a Jiří Šlégr s 89 hlasy. Do druhého kola podle Kolovratníka postoupili Ivan Douda se 49 hlasy, Zdeněk Holý s 53 hlasy, Michal Klíma s 57 hlasy, Hana Lipovská s 83 hlasy, Pavel Maticha se 77 hlasy a Lubomír Veselý známý jako Luboš Xaver Veselý s 57 hlasy.

Roman Bradáč se nijak netajil tím, že by ČT rád vedl poněkud jinak než Dvořák. V minulosti proti němu kandidoval. Stanislav Berkovec ve svém „kádrovacím e-mailu“ svým kolegům, jak ho popsali především poslanci opozice, uvedl, že se nedá očekávat, že by Bradáč táhl za jeden provaz s Petrem Dvořákem, a proto je vhodnou osobu ke zvolení do Rady ČT.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Martin Kolovratník byl položen dotaz

Dřív prezidenti na summit NATO jezdili

A byli to i prezidenti z jiného tábora než vládního. V čem je to teď jiné? A o čem se tam vlastně rozhoduje a rozhoduje se tam o něčem, jakože by prezident mohl třeba svou účastí rozhodnout o něčem, co vláda nechce?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Měli jste odmítnout. Ústavní odborník Ústavnímu soudu

19:15 Měli jste odmítnout. Ústavní odborník Ústavnímu soudu

ParlamentníListy.cz získaly stanovisko advokáta a odborníka na Ústavní právo Jaroslava Kuby, které v…