Válka o ČT: Prošel Dvořákův úhlavní rival. Lipovská je blízko. A z dalších čísel je opozici velmi zle

11.03.2020 16:01 | Zprávy
autor: mp

Dokonáno jest, tedy tak napůl. Poslanci a poslankyně přistoupili k volbě nových členů Rady ČT. Členem Rady ČT se stal např. olympijský vítěz z Nagana Jiří Šlégr, kterému jeho spoluhráči pro jeho ohebnost přezdívali „guma“. Ale není vše hotovo. Poslancům se nepodařilo zvolit všechny členy. Přesto schůzi raději ukončili a kvůli obavám z možného šíření koronaviru opustili poslanecké lavice.

Válka o ČT: Prošel Dvořákův úhlavní rival. Lipovská je blízko. A z dalších čísel je opozici velmi zle
Foto: Hans Štembera
Popisek: Logo České televize

Členové dolní komory Parlamentu splnili svou povinnost a absolvovali volbu nový členů Rady ČT. Jak to nakonec dopadlo? Řídili se poslanci hnutí ANO doporučeními svého kolegy Stanislava Berkovce a volili členy Rady ČT podle toho, zda budou ochotni jít na ruku hnutí ANO, či nikoliv?

Předseda volební komise konstatoval, že vydáno bylo 175 volebních lístků a ke zvolení do Rady ČT či ČRo bylo třeba 88 hlasů. Marek Pokorný, který získal 135 hlasů, se stal členem Rady Českého rozhlasu. Jedno křeslo člena Rady ČRo zůstalo neobsazeno a ve druhém kole se o něj utkají Hana Dohnálková (77 hlasů) a Jaroslav Šebek s 25 hlasy.

Do Rady ČT byli v prvním kole zvoleni tři členové z šesti – Roman Bradáč s 97 hlasy, Pavel Kysilka s 88 hlasy a Jiří Šlégr s 89 hlasy. Do druhého kola podle Kolovratníka postoupili Ivan Douda se 49 hlasy, Zdeněk Holý s 53 hlasy, Michal Klíma s 57 hlasy, Hana Lipovská s 83 hlasy, Pavel Maticha se 77 hlasy a Lubomír Veselý známý jako Luboš Xaver Veselý s 57 hlasy.

Roman Bradáč se nijak netajil tím, že by ČT rád vedl poněkud jinak než Dvořák. V minulosti proti němu kandidoval. Stanislav Berkovec ve svém „kádrovacím e-mailu“ svým kolegům, jak ho popsali především poslanci opozice, uvedl, že se nedá očekávat, že by Bradáč táhl za jeden provaz s Petrem Dvořákem, a proto je vhodnou osobu ke zvolení do Rady ČT.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petra Prokšanová byl položen dotaz

Komunisti

Co dobrého je podle vás na době, kdy tu vládli komunisté? Ano SSR nás osvobodil, protože taková byla dohoda a měl na tom vlastní zájem, a to zmocnit se nás. Demokracie a svoboda pak nenastaly, což je to hlavní, ale konaly se politické procesy a vůbec o všem rozhodovala stranická knížka. Vy tvrdíte, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Měli jste odmítnout. Ústavní odborník Ústavnímu soudu

19:15 Měli jste odmítnout. Ústavní odborník Ústavnímu soudu

ParlamentníListy.cz získaly stanovisko advokáta a odborníka na Ústavní právo Jaroslava Kuby, které v…