Ve Sněmovně se bude opět mluvit o Babišově údajném střetu zájmů

04.06.2019 6:06

Sněmovna má dnes na programu hlasování o 11 zákonech, které zamítl Senát nebo je poslancům vrátil s pozměňovacími návrhy. Debatovat však bude velmi pravděpodobně i o návrhu auditní zprávy Evropské komise, podle které má premiér Andrej Babiš (ANO) dál vliv na svou bývalou firmu Agrofert a současně jako předseda vlády na použití unijních peněz. Tento bod chce na jednání prosadit opoziční ODS a dá se očekávat, že vyjádřit se budou chtít i další strany. Ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) v pondělí řekl, že ke kauze promluví.

Ve Sněmovně se bude opět mluvit o Babišově údajném střetu zájmů
Foto: Hans Štembera
Popisek: Poslanecká sněmovna ČR

Česku hrozí, že by mohlo podle návrhu zprávy EK vracet do rozpočtu Evropské unie kolem 450 milionů korun dotací, které Agrofert čerpal. Premiér ale střet zájmů odmítá. Ministr Brabec tvrdí, že ve vztahu k jeho resortu obsahuje materiál nepravdivé informace.

Na návrhu pořadu dnešního jednání jsou hlavně předlohy vrácené a zamítnuté Senátem. Na návrh Senátu budou poslanci rozhodovat, zda toleranci alkoholu u vodáků rozšíří i na cyklisty. Poslanci by měli na návrh Senátu rozhodovat také o tom, jestli zruší daň z nabytí nemovitostí nebo zda zruší omezení prodejní doby v obchodech o vybraných svátcích ve všech obchodech, kterých se současná regulace týká.

Ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD) by dnes také poslancům měla říct, kde najde dvě miliardy korun na dofinancování sociálních služeb. Sněmovna ji minulý týden vyzvala, aby dnes poslance informovala. Ministryně poslancům řekla, že vláda peníze najde.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Moravec chtěl pitvat Babišův audit, ale narazil. A zněla Havlova slova

13:42 Moravec chtěl pitvat Babišův audit, ale narazil. A zněla Havlova slova

Dnes se v Otázkách Václava Moravce setkali předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský, nejvyšší státní…