Viděla jsem žeh. Ministryně Šlechtová dramaticky líčila poslancům, jak kvůli zákonu o pohřebnictví vyrazila "do terénu"

20.01.2017 15:14

Kvůli novému zákonu o pohřebnictví se ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová (ANO) rozhodla vydat i do krematoria. „Viděla jsem žeh,“ řekla pak mimo jiné poslancům. Ti jí pak následně udělali radost tím, že novelu v prvním čtení podpořili. Píše to server iDnes.cz.

Viděla jsem žeh. Ministryně Šlechtová dramaticky líčila poslancům, jak kvůli zákonu o pohřebnictví vyrazila "do terénu"
Foto: MMR
Popisek: Karla Šlechtová

„Objela jsem několik pohřebních služeb, byla jsem v tom procesu od A do Z. Pouštěla jsem rakev s nebožtíkem do spalu, viděla jsem ten žeh,“ uvedla mimo jiné Šlechtová svou zkušenost. Podle svých slov mimo jiné kontrolovala i technologii těch pecí, které v krematoriích jsou. 

Zákon je podle slov Šlechtové, kterou ve středu velmi rozčílilo, když poslanci jednání o zákonu „zatípli“, pod tlakem pohřebních služeb. Ty se jasných pravidel pro nastavení jejich fungování brání. A Šlechtová tak varuje, že všichni bychom mohli skončit v papírových rakvích. Ministryně se do zákona ponořila natolik, že byly doby, kdy měla rakve dokonce v kanceláři. A že je to pro ni důležité téma, dosvědčil i status na jejím facebookovém profilu, kde se po středečním jednání velmi rozlítila.

„Šla jsem do toho, abych vykonávala funkci správně a pro občany, protože jsem jedna z nás, žádný nadčlověk, jak si o sobě myslí někteří politici. A proč? Vždyť je to každému jedno. A nikdo si toho neváží. Jsem veřejný majetek a nemám právo na nic a držet ústa, když si zákonodárci dělají, co chtějí,“ napsala s tím, že celý systém, proti kterému bojuje, je smutný a hnusný. 

Mezi změnami, které se v zákoně objevily, jsou například podmínky, které musí rakev splňovat, či definice trestného činu hanobení lidských pozůstatků.

Původní text ZDE

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Proč se nemůžete domluvit????????????????

Pane poslanče, ANO nevolím, jsem volič SPD, ale Vás osobně uznávám a vím, že jste pro lidi udělal mnoho dobrého. Vysvětlete mi prosím, proč se nemůžete domluvit na účinné spolupráci s SPD? Je to tím, že SPD je jednoznačně na straně národa a slušných lidí, zatím co ANO to hraje na všechny strany? Neb...Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Odpad, jedovatá zmije? Tak mluvili nacisté o Židech, vzkazuje Žantovský. A cenzor Kartous v Radě ČT?

7:37 Odpad, jedovatá zmije? Tak mluvili nacisté o Židech, vzkazuje Žantovský. A cenzor Kartous v Radě ČT?

TÝDEN V MÉDIÍCH Z patnácti uchazečů vybraných Volebním výborem zvolí Sněmovna pět nových členů Rady …