Vidíme politika, cítíme prase. Prodáme hlas za tři koblihy. Dal jsem červenou Zemanovi, promluvil slavný umělec u Drtinové

29.12.2014 12:52

Vidíme politika a cítíme prase. Takhle Čech vnímá politiku, prohlásil v pořadu DVTV písničkář Tomáš Klus. Podle něj se u českého voliče rozmohl trend nechat se kupovat. Je ochotný svůj hlas vyměnit za tři koblihy či příslib jízdy tramvají zdarma a nezajímá ho, že jeho hlas má daleko vyšší cenu.

Vidíme politika, cítíme prase. Prodáme hlas za tři koblihy. Dal jsem červenou Zemanovi, promluvil slavný umělec u Drtinové
Foto: Hans Štembera
Popisek: Písničkář Tomáš Klus
reklama

Anketa

S kterým politikem byste nejraději slavili Silvestra?

3%
4%
0%
1%
0%
79%
0%
0%
hlasovalo: 106605 lidí

Klus v rozhovoru s Danielou Drtinovou uvedl, že politice v zásadě nerozumí. Vysloví se, jenom když cítí, že něco trošku smrdí a že je to hodně proti voličům, kteří mají v ruce skutečnou moc. Nicméně od té doby, co do světa vyslal píseň „Pánubohu do oken“, se kterou úplně minul cíl, od těchto aktivit polevuje. „Psal jsem písničku o tom, jak si stěžujeme u těch piv a jak neustále ukazujeme na fiktivní slůvko „oni za všechno můžou“, ale ona se ta píseň stala hymnou právě těch ukazováčků,“ vysvětloval své pohnutky.

Politické písně jsou podle něj hodně těžká disciplína v tom, že člověk, když už chce něco takového v současné době dělat, musí být připravený na to, že z obou táborů, ať z táboru, toho, koho se zastává, tak z táboru, proti kterému píše, dostane ránu. „Mám pocit, že se na tom snaží různí lidé zviditelnit spíš, než aby se s tím nakládalo, jak bylo původně zamýšleno. Mně třeba nikdy neoslovil nikdo stran toho, že by se mnou chtěl diskutovat na téma té písně, ale všichni ji hanili. Mně přijde škoda, že tu moc nedochází k diskuzi,“ posteskl si.

Video ZDE

Čech podle něj vnímá politiku optikou „vidíme politika a cítíme prase“. „Ale myslím si, že je to určitá část vývoje, kterým procházíme. Po revoluci tu bylo obrovské nadšení, pak přišlo brutální znechucení a teď mi připadá, že už je to lepší. Jsme ochotní zase věřit různým heslům,“ tvrdí Klus, který politiku v současné době nesleduje. V televizi mu prý běží pohádky. „Ale mám pevný názor na pana prezidenta a byl jsem mu dát červenou kartu. Protože to už jsou takové věci, které i přes to, že se dívám spíš na pohádky, tak do mého pohádkového světa dolezly. Tyhle legrace,“ uvedl.

Klus také v pořadu uvedl, že nás nezajímá to, co je za koblihou, ani to, že náš hlas má daleko větší cenu než tři koblihy a  jízda tramvají zdarma. Necháváme se prý kupovat a budeme se nechávat kupovat i nadále, neboť to funguje. „Teď se přišlo na to, že čím více peněz člověk má, tím větším a lepším člověk v očích Čechů jest,“ prohlásil ve zjevné narážce na ministra financí a šéfa hnutí ANO Andreje Babiše.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: luš

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VIDEO Václave, měl by ses vrátit do politiky. Takto Miloš Zeman popřál Václavu Klausovi

17:20 VIDEO Václave, měl by ses vrátit do politiky. Takto Miloš Zeman popřál Václavu Klausovi

Prezident Miloš Zeman přál bývalému prezidentovi Václavu Klausovi k pěkným 80. narozeninám. A bylo t…