Vláda odmítla návrh poslanců Úsvitu. Trestat bojovníky za islamisty lze prý už nyní

13.07.2015 13:18 | Zprávy

Kabinet dnes odmítl návrh podaný hlavně poslanci za Úsvit, který by do trestního zákoníku výslovně zavedl možnost stíhání Čechů, kteří se dají do služeb armády takzvaného Islámského státu nebo jiné teroristické organizace. Vyplývá to z předběžných výsledků jednání vlády. Podle kabinetu lze takové radikály stíhat již podle současných zákonů.

Vláda odmítla návrh poslanců Úsvitu. Trestat bojovníky za islamisty lze prý už nyní
Foto: wikipedia
Popisek: Vlajka Islámského státu

Lidi, kteří by vstoupili do podobných organizací, lze stíhat pro podezření z teroristického útoku nebo pro podezření z jiného trestného činu hlavně z kategorie činů proti životu a zdraví, stálo v předběžném stanovisku vlády. Za teroristický útok lze uložit až výjimečný trest, tedy i doživotní vězení.

Zákon nyní výslovně zakazuje službu u ozbrojených sil takového státu, který je mezinárodně uznaný. Předloha Úsvitu, kterou podepsalo i několik poslanců vládního hnutí ANO, by zákaz rozšířila na službu u jakéhokoli jiného „cizího činitele“. Podle vládních právníků je užití tohoto pojmu bez bližšího vymezení problematické.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vam, čtk

Ing. Zbyněk Stanjura byl položen dotaz

To jako vážně?

Je pravda, že tím, kdo otvíral tu bitcoinovou peněženku byl váš poradce? A to pak máme věřit i tomu, že jste o tom nevěděl od začátku? A s Bergrem pořád spolupracujete?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Černochová a Lipavský. Voliči přišli, ale oni nikde. Opět

20:00 Černochová a Lipavský. Voliči přišli, ale oni nikde. Opět

„Když bude třeba chemický útok, tak by lidé měli mít informace, jak se chovat. Pokud to brožurka bud…