Výsměch pražským radním. Posezení na asfaltu na křižovatce nikoho neláká. Něco k tomu napsal i Ovčáček

13.08.2020 16:24 | Zprávy
autor: mp

Kde jinde si v klidu posedět na kávičku než uprostřed frekventované křižovatky. Pokud se vám to jeví jako strašlivý nesmysl, který ve skutečnosti nemohl vytanout na mysli vůbec nikomu, pletete se. Úředníci na pražských Malvazinkách dostali přesně tento nápad. A teď se diví, že stolky a židličky určené k posezení uprostřed rušné křižovatky nikoho k posezení nelákají. Nápad už okomentoval hradní mluvčí Jiří Ovčáček. A nebyl sám.

Výsměch pražským radním. Posezení na asfaltu na křižovatce nikoho neláká. Něco k tomu napsal i Ovčáček
Foto: Repro Twitter
Popisek: Posezení na křižovatce před supermarketem na Malvazinkách

Před pár týdny vedení Prahy pod taktovkou Pirátů, Prahy sobě, TOP 09 a STAN rozhodlo o stravebním zásahu na Smetanově nábřeží, kde si teď lidé mohou posedět tam, kde dříve jezdila auta.

Volný prostor původe vymezovaly černožluté bloky, které se v jiných městech mohou využít např. k zastavení teroristického útoku a dnes jej vymezují také květináče s květinami. Úprava je již celé týdny terčem vtipů i kritiky.

A přestože se ještě ani po debatě o Smetanově  nábřeží zcela neusadil prach, je tu další pokus o zkrášlení veřejného prostoru. Jen jde pravděpodobně o zkrášlení, o které téměř  nestál. Jde o posezení na pražských Malvazinkách, které většinou zeje prázdnotou. Informuje o tom server Novinky.cz, který nechal prostor pro nějaký čas sledovat.

Zkuste si tam ve vedru sednout, asfalt, bez stínu. Kdo tohle vymyslel, nikdy v těch místech fyzicky asi ani nebyl,“ komentuje odpočinkové místo Daniela Vágnerová na Facebooku.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Migrační pakt

Dá se ještě zrušit? Myslíte, že je to reálné? A co když se to nepovede. Když se jím nebudeme řídit, jaké to pro nás může mít důsledky? Mluví se o výpalném, odpůrci tvrdí, nebudeme ho platit. Co když nezaplatíme? A ještě by mě zajímalo, jak je to s tím samotným rozhodováním? Kdo přesně rozhoduje, kdo...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

20:15 „Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

Knihovna Václava Havla čelí v poslední době obrovské krizi, která může vyvrcholit až zavřením instit…