Vytočená Schillerová. ČSSD hlasovala o EET pro sociální služby s opozicí

5. 6. 2019 20:21

ČSSD dnes při hlasování Poslanecké sněmovny o návrhu rozšíření elektronické evidence tržeb překvapila. Podpořila totiž pozměňovací návrh ODS, aby byly z EET vyňaty sociální služby. Podle ministryně financí Aleny Schillerové (za ANO) ale sociální demokraté nikdy dříve takový požadavek neměli. Dnešní hlasování bylo kvůli tomu už počtvrté odloženo.

Vytočená Schillerová. ČSSD hlasovala o EET pro sociální služby s opozicí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministryně financí Alena Schillerová k výsledkům státního rozpočtu za rok 2018

„Já chci za sociální demokracii říci, že vnímám aktuální situaci ve financování sociálních služeb, proto sociální demokracie v těchto 12 hlasováních podpoří pozměňovací návrhy pana kolegy Stanjury (ODS),“ oznámil Hamáček, čímž všechny přítomné překvapil.

„Nás ten vývoj překvapil, řekli jsme si, že si to zanalyzujeme, hlavně názor sociální demokracie, protože rozšíření EET máme v koaliční smlouvě,“ prohlásila podle webu Novinky.cz ministryně financí Alena Schillerová po schůzi poslanců hnutí ANO s komunisty, kteří vládu tolerují.

„Je to v rozporu se vztahy v rámci koalice. Ze strany koaličního partnera nikdy nezaznělo, že by měli tento názor, přitom jsme pravidelně v kontaktu,“ neskrývala rozčarování Schillerová s tím, že se musí se zástupci ČSSD sejít a všechno si vyříkat.

Výjimka na sociální služby je podle ní zbytečná, protože se většinou jedná o neziskový sektor, který do EET nespadá. „Pak je tam státní sektor, ten také pod EET nespadá. Pak máme podnikatelský sektor, vykonávají třeba terénní práci. Ti můžou vybírat peníze v hotovosti. Ale drtivá většina z nich spadne pod limit 600 tisíc bezhotovostních plateb,“ vysvětlovala Schillerová.

Hlasování o EET zabralo před pauzou několik hodin. Musí se totiž jednotlivě prozkoumat na 800 pozměňovacích návrhů. Většinu z nich předložil šéf klubu ODS Zbyněk Stanjura, aby prý ukázal nesmyslnost rozšíření evidence, které se má nově týkat i velbloudů nebo kosmonautiky.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jma

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Moravec chtěl pitvat Babišův audit, ale narazil. A zněla Havlova slova

13:42 Moravec chtěl pitvat Babišův audit, ale narazil. A zněla Havlova slova

Dnes se v Otázkách Václava Moravce setkali předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský, nejvyšší státní…