Vyznamenání od takového individua, co nás cpe do Kremlu? Nikdy, nikdy, nikdy, odmítla Zdena Mašínová

12.06.2018 20:35 | Zprávy

A je tu další odmítnutí převzetí vyznamenání z prezdientových rukou. Zatímco před pár dny zaujal tento odmítavý postoj novinář a spisovatel Josef Klíma, kterého navrhli poslanci jako kandidáta na medaili Za zásluhy, nyní příchází na řadu senátory navržená Zdena Mašínová, sestra bratří Mašínů, kteří se po komunistickém převratu se zbraní v ruce prostříleli na západ. „Z takových rukou nikdy, nikdy, nikdy,“ řekla serveru iDnes.cz zarputile.

Vyznamenání od takového individua, co nás cpe do Kremlu? Nikdy, nikdy, nikdy, odmítla Zdena Mašínová
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Zdena Mašínová to v tlačenici neměla lehké

Zdenu Mašínovou senátoři nominovali na medaili Za zásluhy. Její otec, Josef Mašín, byl členem protifašistické odbojové skupiny Tři králové a byl nacisty popraven. Po emigraci svých bratrů byla na několik měsíců uvězněna a komunisty poté celoživotně perzekvována. Vypadá to však, že domu si nakonec žádné vyznamenání neodnese. „Takové individuum, co nás cpe na východ, do Kremlu a Číňanům, je podle mě nedůvěryhodné a nebezpečné,“ zdůvodnila Mašínová, proč od současné hlavy státu nemůže žádné vyznamenání přijmout.

Zatím seznam kandidátů schválil organizační výbor Senátu. Nyní jej ještě musí potvrdit i horní komora parlamentu jako celek. Kromě Mašínové je na seznamu také jméno jediného československého kosmonauta a bývalého velvyslance v Rusku Vladimíra Remka. Na seznamu je mezi sedmadvaceti jmény také bývalá tenisová reprezentantka Helena Suková. Byla světovou jedničkou ve čtyřhře a spolu s Janou Novotnou vybojovala stříbro na olympiádách v Soulu a Atlantě.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: nab

PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D. byl položen dotaz

Vylučujeme spolupráci s ANO, SPD a extremisty

A s ODS, kterou po vašem odchodu z vlády a vůbec po tom, jak se k vám Fiala zachoval spolupráci nevylučujete? Je teda pravda, že jste ODS kritizovali už kdysi a pak jste se s ní spřáhli, tak já nevím, jak vám rozumět?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Důchodci, přidali jsme vám víc než Babiš“. Viděli jsme, co Jurečka a další slibují na Moravě

22:00 „Důchodci, přidali jsme vám víc než Babiš“. Viděli jsme, co Jurečka a další slibují na Moravě

Marian Jurečka z plakátů v Olomouckém kraji tvrdí důchodcům, že jim přidal víc než Babiš. Vydali jsm…