Výzvy k zavraždění redaktorů Respektu: Policie to odložila, Eriku Taberymu to vadí

30.04.2018 10:47

Šéfredaktor časopisu Respekt Erik Tabery ve svém komentář uvedl, že v případě, že někdo vyzývá k likvidaci redaktorky nebo redaktora Respektu, magazín to nepřechází, ale předává policii.

Výzvy k zavraždění redaktorů Respektu: Policie to odložila, Eriku Taberymu to vadí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Erik Tabery

„V Česku máme naštěstí širokou svobodu slova. Dokonce tak, že tu mnohdy neplatí ani slušné vychování, natož politická korektnost. Je tu zkrátka možné říct cokoli. Rozmáhá se i představa, že také lež je vlastně jen jiný názor, takže má právo na prostor v médiích. Absurdní představa, ale tomu se dá čelit jedině argumentací, nikoli nějakým legislativním krokem,“ zmínil Tabery. Redakce však podle něj nyní poznala, že v Česku není všem zřejmá ani hranice, jde-li o hrozbu násilím.

  • Původní text ZDE.

„Po vraždě slovenského novináře jsme se rozhodli k jinému přístupu. Pokud někdo vyzývá k likvidaci některé z novinářek či některého z novinářů, už to nepřecházíme, ale předáváme policii,“ řekl Tabery. 

Podle jeho slov tak redakce učinila poprvé nedávno, když na facebooku jeden pán opakovaně psal, že jedne z redaktorů má být zastřelen, protože mimo jiné psal o ruských vazbách na okolí prezidenta Miloše Zemana. „Případ jsme postoupili policii a minulý týden nám přišlo vyrozumění, že se tím nebude zabývat, protože máme akceptovat veřejnou kritiku. Je zajímavé, jak se v posledních letech posunulo vnímání akceptovatelné kritiky. Tím to pro nás pochopitelně nekončí, ale přístup pražské policie považující výzvu k usmrcení za veřejnou kritiku je skutečně novátorský,“ uzavřel Tabery svůj komentář.

K tomuto se vyjádřil také Jan Čulík ze serveru Britské listy. „V posledních pár letech se vážně zhoršila všeobecná situace v České republice, kde velká část obyvatelstva iracionálně propadla uměle z komerčních důvodů vyvolávanému strachu z cizinců, xenofobii a rasismu. Policie ČR, jejíž mnozí pracovníci tyto xenofobní názory sdílejí, proti nenávistným trestným činům nezasahuje, ač jsou přesně definovány v trestním zákoníku ČR,“ uvedl Čulík s tím, že je to však velmi nebezpečné, neboť to vede k vážné a rychlé destabilizaci na právu založené společnosti.

„Šokující je zejména po vraždě slovenského novináře Jána Kuciaka, že Policie ČR odmítla vyšetřovat výhrůžky smrtí pražským redaktorům týdeníku Respekt. Kdo ve veřejném zájmu požene tyto neodpovědné policisty k zodpovědnosti?“ zakončil svůj sloupek Čulík.

  • Původní text ZDE.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Chcípneme! Šmarda z ČSSD promluvil na rovinu

15:59 Chcípneme! Šmarda z ČSSD promluvil na rovinu

Místopředseda ČSSD Michal Šmarda už se neudržel. Má pocit, že ČSSD čeká „chcípnutí v blátě“, pokud s…