Wollnerovi Reportéři sklízí úspěchy na poli investigativních reportáží

25.04.2012 12:09

Hned dvě ceny za investigativní reportáže získali v těchto dnech Reportéři ČT. Reportáž „Předražená jízdenka“ Lukáše Landy byla oceněna v soutěži Novinářská cena 2011. Za reportážní příspěvek „Kdo je doma Na Plachtě?“ byl na mezinárodním festivalu TUR FILM OSTRAVA 2012 oceněn David Macháček. Obě novinářské ceny potvrzují profesionální kvality, na nichž pořad Reportéři ČT dlouhodobě staví.

Wollnerovi Reportéři sklízí úspěchy na poli investigativních reportáží
Foto: Jaroslav Hodík
Popisek: Marek Wollner, dramaturg a moderátor Reportérů ČT

Publicistický pořad Reportéři ČT, zabývající se odhalováním problematických kauz, potvrzuje svou významnou roli na poli kritické žurnalistiky. Uznání mu prostřednictvím dvou ocenění vyjádřila odborná obec filmařů a novinářů.

Marek Wollner, dramaturg pořadu, k tomu říká: "Z ocenění máme samozřejmě radost, stejně tak i ze všech nominací. Je to dobrá vizitka i pro Českou televizi, která má stále odvahu podobně kritický pořad vysílat.“

Předražené jízdenky

V úterý 24. dubna v pražském Rock Café vyhlásily odborné poroty vítěze jednotlivých kategorií soutěže Novinářská cena 2011. V letošním ročníku soutěžilo v deseti kategoriích více než 330 příspěvků. O každé kategorii rozhodovala samostatná porota složená z osobností akademické, mediální a neziskové sféry. V této velmi silné konkurenci zvítězil v kategorii „Nejlepší investigativně-analytický příspěvek“ reportér České televize Lukáš Landa se svou reportáží „Předražené jízdenky“, ve které se věnuje podezřelému vyvádění peněz z pražského Dopravního podniku. „Tuto cenu vnímám jako uznání celého pořadu Reportéři ČT, který nám autorům reportáží poskytuje profesionální zázemí, bez něhož by nemohla vzniknout ani tato reportáž," řekl Lukáš Landa, autor oceněné reportáže.

Kdo je doma Na Plachtě?

V pátek 20. dubna získal „Cenu regionální televize“ na mezinárodním filmovém festivalu TUR FILM OSTRAVA 2012 David Macháček se svou reportáží „Kdo je doma Na Plachtě?“. Díky této reportáži anulovalo Ministerstvo obrany ČR prodej pozemku v Hradci Králové, na kterém se rozléhá chráněná krajinná oblast a kde žijí unikátní rostlinné a živočišné druhy. Developer, který původně chtěl na předmětné parcele stavět komplex obytných domů, se po nebývale silné kritice ze strany veřejnosti rozhodl pozemek odprodat zpět ministerstvu. „Taková cena novináře jistě těší. Ještě větší radost bych ale měl, pokud bychom nemuseli na úřady chodit s kamerou, aby se zabránilo nekalým záměrům, podvodům a korupci,“ dodal autor reportáže David Macháček. Festival TUR FILM OSTRAVA navazuje na tradici festivalu Ekofilm, navíc však reflektuje další aspekty trvale udržitelného rozvoje, například mezilidské vztahy či ekonomické jevy a jejich dopady na náš život.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: tan

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Facka rodinnému klanu Kroupů a Klímovi. Emocionální výkřiky, ale pravdu si neověří! Petr Žantovský varuje čtenáře a diváky. Na konkrétním pochybení

8:04 Facka rodinnému klanu Kroupů a Klímovi. Emocionální výkřiky, ale pravdu si neověří! Petr Žantovský varuje čtenáře a diváky. Na konkrétním pochybení

TÝDEN V MÉDIÍCH Za potřebné políčky pro mnohé novináře považuje Petr Žantovský dvě zprávy z tohoto t…