Zděšený ministr Pecina má strach, že nám církev sebere celý Pražský hrad

21.10.2013 13:27 | Zprávy

Katolická církev v rámci církevních restitucí požádala o navrácení části Pražského hradu. Ministr vnitra Martin Pecina, který vede kandidátku Strany práv občanů - zemanovci v Moravskoslezském kraji, se proto obává, že by mohlo jít jen o první vlaštovku. Co bude následovat? Česko přijde o celý Pražský hrad?

Zděšený ministr Pecina má strach, že nám církev sebere celý Pražský hrad
Foto: Hans Štembera
Popisek: Martin Pecina

Podle Martina Peciny došlo k velkému mediálnímu poprasku kvůli návrhu zákonného opatření Senátu ve věci revize církevních restitucí. „V srpnu se totiž ukázalo, že to, co nám vykládala předchozí vláda, není pravda. Není pravda, že se církve budou hlásit pouze o majetek, který potřebují. Ukázalo se, že se církev začala hlásit i o majetky, které potřebuje náš stát ke svému fungování,“ uvedl v komentáři pro ParlamentníListy.cz Pecina.

„Vrcholem je to, že katolická církev požádala o navrácení části Pražského hradu. Jde o několik domů v samém srdci naší nejvýznamnější státní památky. V srdci národního symbolu a sídle prezidenta republiky. Jde o první vlaštovku. Co bude následovat, si můžeme pouze domýšlet. Přijdeme o celý Pražský hrad?“ obává se ministr vnitra, který zmíněný návrh nařídil poslat do elektronického systému vlády.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: pan

Mgr. Aleš Dufek byl položen dotaz

EU

Napsal jste to přesně, že se EU snaží být v ochraně životního prostředí lepší než zbytek světa. Já se ale ptám, k čemu to je? Hlavně když jak taky sám tvrdíte, je to na úkor nás všech, kdy na tu její politiku tvrdě doplácíme?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Žaloba k Baxovi na SPD a Stačilo. A Kysela mluví o zneplatnění a přepočítání výsledků

19:48 Žaloba k Baxovi na SPD a Stačilo. A Kysela mluví o zneplatnění a přepočítání výsledků

„Musely by se přepočítat výsledky,“ říká ústavní právník a poradce prezidenta Jan Kysela, co by se s…