Zeman je vůl... Kdo nelže, není Rus. Klaus patří do psychiatrického sanatoria, psal zámecký pán. Teď chce být naším prezidentem

27. 9. 2015 19:17

Historik Jan N. A. Berwid-Buquoy zcela vážně oznámil, že hodlá kandidovat na prezidenta. Stojí přitom za pozornost, že Bílou horu neoznačuje za strašlivou událost pro české země jako řada českých obrozenců, ale za spásu národa českého. Jeho předek řídil porážku českých vojsk z vozu, neboť měl poraněné varle. Padla i jména Václava Havla a Václava Klause.

Zeman je vůl... Kdo nelže, není Rus. Klaus patří do psychiatrického sanatoria, psal zámecký pán. Teď chce být naším prezidentem
Foto: Radek Kraus
Popisek: Jan Berwid Buquoy - NEPOUŽÍVAT

Francouzský hrabě Buquoy u Bílé hory vedl katolická vojska, jen přitom neseděl na koni, jelikož byl zraněn na citlivém místě.

„U Rokycan ho předtím zasáhla kulka do varlete, ale pohlavní styk mít mohl. Ale nemohl kvůli bolesti sedět na koni, takže řídil bitvu na Bílé hoře z vozu, na kterém ležel. Bitva na Bílé hoře byla záchrana českého národa. Kdyby ji nevyhrál můj prapředek, český národ by už neexistoval. Friedrich Falcký byl německým kurfiřtem a bezcharakterně by všechno poněmčil. Stali bychom se součástí německé říše,“ varuje historik v rozhovoru pro časopis Téma. Tento muž chce být českým prezidentem, přičemž svůj plat by prý rozdával zdejším chudým.

OutStreamVideoPlayer

Nebyl bych tak dobrý jako Havel, ale budu lepší než Klaus

Když publikuje tyto názory, většina těch, kdo je čtou, mu za ně nadávají, nedělá si z toho však těžkou hlavu. Své kritiky označuje za šovinisty, před nimiž je ochoten bránit svobodu. „Asi 75 procent nadávek a výhrůžek. Hlavně zastánci Beneše a podobní šovinisti mi nadávají,“ prozrazuje.

A pokud by skutečně byl zvolen prezidentem, s čímž by ovšem potřeboval pomoci, protože se mu kampaň jeví jako finančně velmi náročná, své projevy by prý prokládal legrací, aby u nich posluchači nespali jako za časů projevů Václava Klause.  

„Nedělám si iluze, že bych předčil Masaryka nebo Havla, ale se mnou by byla aspoň legrace. Když hovořím k národu, prokládám to vtipem, aby se to nebralo tak příšerně vážně. Jinak to sklouzne do diktatury. Churchill tvrdil, že řeč politika, kdy se posluchači aspoň jednou nezasmějí, je bezcenná. Když něco říkal Klaus, po pěti minutách byste usnuli,“ slibuje.

V závěru slibuje, že by Hovory z Lán nahradil hovory z vlastního zámku a odpovídal na věci, v nichž by Češi tápali.

Kdo je Jan Berwid Buquoy?

Jan Berwid Buquoy je znám i čtenářům ParlamentníchListů.cz, které přinesly řadu jeho názorů. Například o současné hlavě státu Miloši Zemanovi se vyjádřil: „Prezident Zeman je vůl... vůl... vůlí lidu zvolen do čela naší republiky jaksi omylem. Ano, ale přesto je to původně vůl... vůl... vůle národa. Oni voli... voli... voliči ho prokazatelně většinou hlasů zvolili. Takže teď nemohou na toho zvoleného vola... vola... volat, aby odstoupil, neboť to s největší pravděpodobností nepovede asi k ničemu. Promiňte mi, že jsem z toho začal ko... ko... koktat.“

Kromě toho o Zemanovi napsal, že to není český prezident, ale spíše mluvčí Moskvy. Podobně vnímá i některé historické postavy, které by na Pražském hradě měl následovat. O Václavu Klausovi se vyjádřil, že se do dějin zapsal jen krádeží pera, a doporučil mu uchýlit se do psychiatrického sanatoria. S oblibou se pouští též do Edvarda Beneše, který podle něj lezl Stalinovi do zadku ještě více než jeho komunistický nástupce Klement Gottwald. Rovněž krve měl prý na rukou výrazně více.

O zástupcích politické levice se vyjadřuje: „Rudí a narudlí jsou zvláštním druhem Homo sapiens, který se již od nepaměti sápe na majetek těch druhých. A když už nemá možnost majitele okrást, tak mu alespoň spílá, vyhrožuje a trpí nevyléčitelnou závistí.“

Jenže tito lidé podle něj mají smůlu, jak vyjevil po jarním průjezdu amerického vojenského konvoje: „Civilizovaný český občan už není žádným méněcenným idiotem, jako kdysi býval. Rudí a narudlí by si ho přáli mít pořád takového jako v době, kdy v roce 1946 házel do urny hlasy komunistickým a socialistickým kandidátům. Ne, ty doby jsou naštěstí nenávratně za námi.“

Vybrané názory má například i na Rusko. Kdysi je projevil lapidárním „kdo nelže, není Rus“.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Černé na bílém! Anketa, která otřásla SPD. Fanoušci Okamury rozhodli o syrských sirotcích. Šojdrová výská

16:41 Černé na bílém! Anketa, která otřásla SPD. Fanoušci Okamury rozhodli o syrských sirotcích. Šojdrová výská

Hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury uspořádalo anketu, zda by Česko mělo přijmout několik…