Zemřel Milan Lasica. Truchlí Slováci i Češi

19.07.2021 7:45 | Ze sítí

Po víkendu zasáhly Česko dvě smutné zprávy. Zemřeli herec a bavič Milan Lasica a písničkář František Nedvěd. K úmrtí obou známých osobností napsali pár slov i čeští a slovenští politici. Lasica poskytl několik rozhovorů i serveru ParlamentníListy.cz. Připomeňte si jeho slova.

Zemřel Milan Lasica. Truchlí Slováci i Češi
Foto: Radim Panenka
Popisek: Milan Lasica

V neděli zemřel slavný bavič a herec Milan Lasica. Zemřel přímo při koncertě. Podle slovenských médií zkolaboval v závěru vystoupení a už se ho nepodařilo oživit.

O úmrtí herce informovalo i české ministerstvo kultury.

„Smutná zpráva. Zemřel Milan Lasica. Muž chytrého humoru a noblesy, mistr slova. Herec, zpěvák, autor, textař. Upřímnou soustrast nejbližším,“ uvedl resort vedený Lubomírem Zaorálkem (ČSSD) na sociální síti Facebook.

Zemřel Milan Lasica

Vekou lítost nad úmrtím herce a baviče vyjádřil také předseda lidovců a jeden z lídrů koalice Spolu, koalice ODS, KDU-ČSL a TOP 09, Marian Jurečka.

„Uměl rozjasnit úsměv, vykouzlit smích, přivést k zamyšlení, už jeho barva hlasu nutila k pozornosti... Věřím, že nejvyšší režisér má poslední klapku věcnosti připravenou... Díky za vše, odpočinutí věčné dej mu, Pane,“  požádal Jurečka.

Zemřel Milan Lasica

Velký smutek a soustrast rodině vyjádřila také slovenská prezidentka Zuzana Čaputová.

„Když zemře někdo, kdo se nás svým životem dotýkal, mám pocit, jakoby se na chvíli zastavil čas a svět už nebude stejný."

„Milan Lasica měl nenapodobitelný humor a esprit v kombinaci s hlubokou lidskou moudrostí. K čemu mají nejúspěšnější komedianti na světě celé týmy spolupracovníků, Mistr Lasica dokázal vytvořit ve spolupráci s jediným člověkem, kterým byl Julius Satinský, ale i sám,“ ocenila Lasicu slovenská prezidentka.

Zemřel Milan Lasica

„Slovensko ztratilo jednu z nejvýraznějších osobností našeho kulturního a veřejného života, ale dílo Mistra Lasicy s námi zůstává a vždy bude patřit do zlatého fondu slovenského umění. V tomto smutném okamžiku chci vyjádřit nejhlubší soustrast rodině pana Lasicy. Čest jeho památce,“ dodala ještě prezidentka.

Milan Lasica poskytl nejeden rozhovor také serveru ParlamentníListy.cz. Poslední poskytl na počátku června tohoto roku

„Museli jsme během té pandemie a kvůli ní často dost zásadním způsobem změnit chod našich životů a teď se musíme co nejodvážněji a nejpečlivěji začít připravovat na třetí vlnu! Když přišla druhá, proč by neměla přijít i třetí? Ale už bychom mohli být lépe připravení. Nicméně to nic nemění na tom, že absolutně netušíme, kdy to všechno skončí. Ta další vlna může přijít kdykoliv. A žádné přesné termíny nám nikdo na papír nenapíše,“ řekl Lasica.

Odmítl však dobu covidovou přirovnat k době poválečné, kterou zažil.

„Ne, to určitě ne. Po válce se lidé museli zdvihat z ruin. A to doslova a do písmene. Teď je ta situace přece jenom odlišná. Teď je to spíše o té potřebě komunikace a třeba jen takové maličkosti jako podat si ruku. Vždyť na to jsme už skoro zapomněli, že cosi takového vůbec existuje!“ zdůraznil.

Do nebe odešel také písničkář František Nedvěd. V 73 letech prohrál boj s rakovinou plic.

Marian Jurečka složil hold i jemu.

„Spirituál kvintet, Brontosauři, to jejich písničky hrály u nás doma, když jsem vyrůstal, mnoha jejich textům jsem porozuměl až mnohem později…“ napsal Jurečka.

Zemřel František Nedvěd

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Daň z dýchání!“ Hejma pozval na pódium šéfku Trikolóry a přišla smršť. Ránu ODS pak zasadil bývalý straník

14:27 „Daň z dýchání!“ Hejma pozval na pódium šéfku Trikolóry a přišla smršť. Ránu ODS pak zasadil bývalý straník

„Volím osmu,“ podpořil v Českých Budějovicích sdružení Trikolora Svobodní Soukromníci zpěvák Ondřej…