Zla baba, Češi jsou králové. Srbsko žasne nad šarvátkou na akci Albrightové

27.10.2012 8:03 | Zprávy
autor: Radim Panenka

Madlenka dostala za uši! Češi jsou králové. Albrightová řádila kvůli Kosovu. Takovými titulky referovala řada srbských médií o úterním incidentu v Paláci knih Luxor, kde exministryně zahraničí USA podepisovala svoji knihu a čeští aktivisté jí připomněli její politiku během konfliktu na Balkáně.

Zla baba, Češi jsou králové. Srbsko žasne nad šarvátkou na akci Albrightové
Foto: redakce
Popisek: Srbský zpravodajský portál k úternímu incidentu na pražské autogramiádě Madeleine Albrigtové

Krátce po úterním konfliktu na akci Albrightové se některá média pustila do referování a hodnocení celé situace, která se podle očitých svědků odehrála jinak. Určité světlo do případu vnesla dvě autentická videa, která přinesly i ParlamentníListy.cz.

Spontánní protest proti politice Madeleine Albrightové, která byla jednou z hlavních iniciátorů bombardování někdejší Jugoslávie, vyvolal obrovský ohlas v Srbsku, kde o něm psala prakticky všechna média.

Albrightová řádila. Trápí ji svědomí?

Redakce ParlamentníchListů.cz proto vybrala několik zpravodajských serverů, které většinou zveřejnily i zmíněné video, a přináší jejich pohled na celou událost.

Srbský zpravodajský server Alo! článek uvedl titulkem „Madeleine Albrightová řádila kvůli připomínce Kosova“ a dále píše, že bývalá americká ministryně zahraničí doslova zdivočela, když se v Praze setkala s členy českého sdružení „Přátelé Srbů na Kosovu“ a popiskem pod její fotografií se řečnicky ptá, zda ji trápí svědomí. Celý článek je též opatřen popiskem "ZLA BABA" (viz obrázek).

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Migrační pakt

Dá se ještě zrušit? Myslíte, že je to reálné? A co když se to nepovede. Když se jím nebudeme řídit, jaké to pro nás může mít důsledky? Mluví se o výpalném, odpůrci tvrdí, nebudeme ho platit. Co když nezaplatíme? A ještě by mě zajímalo, jak je to s tím samotným rozhodováním? Kdo přesně rozhoduje, kdo...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

20:15 „Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

Knihovna Václava Havla čelí v poslední době obrovské krizi, která může vyvrcholit až zavřením instit…