Než by dbal Ústavy, jako pilíře demokratického státu, Miloš Zeman ohrožuje stabilitu vlády a její soustředění na úkoly, které vládě náleží. Andreje Babiše svírá v kleštích jakýchsi provizorních rekonstrukcí. Říkám to nerad. Věřil jsem v jeho soudnost a smysl pro realitu. Věřil jsem jeho vůli stabilizovat poměry.
Mýlil jsem se a všem, kdo měli jiný názor, než já, se omlouvám.
Právem každého, tedy i prezidenta, je artikulovat názor, který se rozchází s názorem premiéra i předsedy koaliční strany. Jeho povinností je konat podle Ústavy. Myšlenka všelidového hlasování o volbě prezidenta se ukazuje jako mylná. Takto zvolený prezident necítí loajalitu vůči zakládajícímu dokumentu nejvyšší právní síly, který zaručuje stabilitu demokratického systému.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV
Pokorná Jermanová (ANO): Emisní povolenky schválila Fialova vláda a teď proti tomu falešně bojuje
A kdo schválil a podepsal Green Deal? A co jste udělali pro jeho zrušení, jak jste slibovali? Podle mě jste jak jeden za 18 a druhý bez dvou za 20
Další články z rubriky

12:17 Jan Campbell: BRICS, výsledky a výzvy
Předpokládám, že většina čtenářů ví, že BRICS je akronym pro označení uskupení původně čtyř zemí, Br…