Kverulant: Praha odmítla nabídku na obnovení parčíku u Nuselského mostu

18.01.2019 11:07

Již dlouhá léta stojí v Praze na střeše domu u Nuselského mostu blízko centra Prahy nelegální reklamní LED obrazovka. Na pozemcích Prahy před billboardem je systematicky likvidována zeleň, zejména vzrostlé stromy, a to proto, aby nebránila výhledu řidičů, stojících v koloně, na reklamní poutač.

Kverulant: Praha odmítla nabídku na obnovení parčíku u Nuselského mostu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Nuselský most

Kverulant nabídl městu (ZDE), že na vlastní náklady obnoví parčík před billboardem v rozsahu zachyceném v pasportu zeleně z roku 2009 (ZDE). Nyní mu městská část sdělila, že o obnovení zeleně nemá zájem, protože u Nuselského mostu možná žádná zelená plocha nebude. V dopise Kverulantovi (ZDE) píše: „Městská část Praha 2 aktuálně jedná o vhodném využití pozemků u Nuselského mostu ve spolupráci s Hlavním městem Prahou a Institutem plánování a rozvoje hl. m. Prahy. Dokud nebude dohodnuto, jakým způsobem budou tyto pozemky do budoucna využívány, tak nemůže dojít k výsadbě dlouhodobé zeleně.“

LED billboard byl a na střeše domu nad Nuselským mostem umístěn od samého počátku nelegálně. Přesto teprve v roce červenci 2014 zahájil stavební úřad řízení o jeho odstranění (ZDE). Jelikož majitel billboardu nedoložil potřebná souhlasná závazná stanoviska dotčených orgánů, stavební úřad žádost o dodatečné povolení zamítl. Stalo se tak, ale až po dvou letech a červenci 2016. Proti tomuto rozhodnutí vzápětí podal majitel odvolání na Magistrát. Ten v březnu 2018 jeho odvolání zamítl a rozhodnutí o zamítnutí dodatečného povolení tak nabylo právní moci 5. 4. 2018. Místo toho, aby stavební úřad usiloval o nabytí právní moci i v případě rozhodnutí o odstranění billboardu, úřad toto řízení přerušil a zahájila řízení o dodatečném povolení (ZDE).

Ředitel a zakladatel Kverulanta Vojtěch Razima celou kauzu komentuje: „Odmítáme se smířit s tím, že billboardy mají v Praze přednost před parky, bude dál bojovat proti reklamnímu smogu a za lepší správu veřejných záležitostí.“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jan Campbell: Telata tleskají svým řezníkům

22:07 Jan Campbell: Telata tleskají svým řezníkům

Příspěvky - Volkswagenu začal kritický rok (Zbyněk Fiala, 18.1.2020 Vaše věc), Zelený úděl a Zelení …