Martin Kadrman: Revitalizace Klementina je fiasko. A ministerstvo mlčí

03.04.2019 17:36 | Zprávy

Knihovnická veřejnost dlouhodobě kritizuje průběh rekonstrukce Klementina. Naposledy se tak stalo v lednu tohoto roku, kdy odborní pracovníci předali generálnímu řediteli Národní knihovnym ČR Martinu Kocandovi „Stanovisko knihovnických útvarů k projektu 3. etapy revitalizace Klementina.“ V dopise mj. Stojí: Klementina.“ V dopise mj. Stojí: Klementina.“ V dopise mj. Stojí: „Projekt jako celek nerespektuje základní koncepční materiál Revitalizace Klementina přijatý v roce 2011 a aktualizovaný letech 2014 2015 Revitalizace Klementina přijatý v roce 2011 a aktualizovaný letech 2014 2015 Revitalizace Klementina přijatý v roce 2011 a aktualizovaný letech 2014 2015 Revitalizace Klementina přijatý v roce 2011 a aktualizovaný letech 2014 2015.“

Martin Kadrman: Revitalizace Klementina je fiasko. A ministerstvo mlčí
Foto: Národní knihovna ČR
Popisek: Révové nádvoří v Klementinu

V roce roce 2008 vláda schválila novou koncepci rozvoje Národní knihovny s důrazem na stavební revitalizaci Klementina a dostavbu objektů v Hostivaři. Vládní koncepce stanovila, že jádrem  Národní knihovny zůstane Klementinum a v Hostivaři se postupně vybudují skladovací prostory pro knižní fondy. Klementinum mělo být opraveno a modernizováno potřeby Národní knihovny pro knižní fondy. Klementinum mělo být opraveno a modernizováno potřeby Národní knihovny na úrovni 21. století. Vláda tehdy celou akci vyčlenila 1,8 mld. Kč.

V letech 2010-2011 proběhla 1. etapa revitalizace a rekonstrukce Klementina. V roce 2011 byla ina. V roce 2011 byla ina. V roce 2011 byla zahájena novostavba první budovy Centrálního depozitáře v Hostivaři a Vláda ČR ve svém usnesení č. 549 ze dne 19.7.2012 schválila instalaci automatického systému distribuce dokumentace v revitalizovaném Klementinu a vyčlenila na ni potřebné finanční prostředky.

V roce 2012 byla zahájena 2. etapa revitalizace Klementina a dle plánu měla být zkolaudována v roce 2014. Jenže rekonstrukce se protáhla až do roku 2017 a prodražila o celou jednu třetinu na konečných 569 337 000 Kč.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Spojení

Tvrdíte, že tuto koalici spojuje je strach ze spravedlnosti, arogance a pomstychtivá nenávist. V prvních dvou věcech i souhlasím, ale co myslíte tou pomstychtivou nenávistí? Kohi vůči komu? Zdraví Radim

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ludvík Šulda: Dalajlama a mýtus „morální autority“

17:30 Ludvík Šulda: Dalajlama a mýtus „morální autority“

Když byly ve Spojených státech zveřejněny části tzv. Epsteinových spisů, svět znovu spatřil pravou t…