Miroslav Macek: Blbcům se nemá dávat do rukou sebenepatrnější úřední moc

17.06.2019 13:20

Pondělní glosy Miroslava Macka

Miroslav Macek: Blbcům se nemá dávat do rukou sebenepatrnější úřední moc
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Macek

Slovenská prezidentka Čaputová má jeden jediný úkol – rozvrátit visegrádskou čtyřku. Pečlivě sledujte…

 

S pozoruhodnou teorií přišel Finanční úřad pro Prahu. Na jeho Twitteru se totiž objevila zpráva o víkendovém zátahu na tržnici v Praze 9. Podle fotografie jde o známý bleší trh U Elektry. Berňák si pochvaluje, že u veškerých kontrolních nákupů došlo k porušení zákona. Zároveň ale tvrdí, že „akce znovu ukázala, že EET má smysl a narovnává podnikatelské prostředí“.

Podivuhodné! Mně z toho spíše vyplývá, že blbcům se nemá dávat do rukou sebenepatrnější úřední moc…

 

Rakouské město Linec se rozhodlo prověřit názvy všech svých ulic, náměstí a parků a hledat mezi nimi ty, které odkazují na historické osobnosti, jež mají morální škraloup.

Podle lineckého starosty, sociálního demokrata Klause Lugera, by mohla z uličních cedulí v budoucnu zmizet nejen jména osobností spojených s někdejším nacistickým režimem, ale například i lidí s antidemokratickým, xenofobním, rasistickým či antisemitským smýšlením.

Tolik zpráva. Skvělý to nápad!

 

Navrhuji pro začátek okamžitě přejmenovat Karlův most, neboť tento „největší Čech“ uzavřel s norimberskými patricii smlouvu, že pokud tamní Židé „budou vybiti nebo město opustí“, připadnou jim jejich domy a majetky. Takže poté během jednoho dne, 5. prosince 1349, bylo ubito nebo upáleno 560 norimberských Židů, synagoga i židovské domy byly zbořeny a na jejich místě vznikl Hauptmarkt, na němž dnes probíhají vánoční trhy, a dále byl postaven kostel Panny Marie. Stejné právo v případě násilností přiznal Karel IV. za půjčku peněz také radním ve Frankfurtu nad Mohanem, kde byli zavražděni všichni tamní Židé 15. července 1349. A když vyvraždili o Velikonocích roku 1350 obyvatelé Chebu tamní Židy, král jejich vraždění za tučnou odměnu oficiální listinou pardonoval.

A jestli tohle není „morální škraloup“, tak pak už co?

Navrhuji proto přejmenovat Karlův most na Most Klause Lugera.

 

Čtenář glos S. K. mi napsal k tahanicím o obnovu Mariánského sloupu na pražském Staroměstském náměstí:

V Sušici přežila na veřejném prostranství socha TGM celou totalitu tak, že byla vydávána za sochu Karla Klostermanna.

Doporučil bych tedy, jako rozumný kompromis, prozatím vydávat sochu SPM za zpodobnění jurodivé Gréty. Možná by se na tento účel dalo požádat i o dotaci.

reklama

autor: PV

Odchod do důchodu

Paní Schillerová, přijde mi to, nebo nějak často měníte své názory? Teď tvrdíte, že je pro vás navýšení věku odchodu do důchodu nepřijatelné, ale podle jiných, s tím souhlasili a zrovna vy jste to jako ministryně sama navrhovala - https://tn.nova.cz/zpravodajstvi/clanek/396856-schillerova-chce-zvysi...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jiří Weigl: Tatínkovo výročí

15:22 Jiří Weigl: Tatínkovo výročí

Letos v pátek 12. dubna by bylo mému otci 100 let. Zemřel velmi mladý v roce 1963, bylo mu 39 roků. …