„Nemám za to, že jsme na tohle náležitě připraveni,“ řekl předseda zpravodajského výboru americké sněmovny reprezentantů v diskuzi o rychlém rozvoji tzv. synthetické technologie „A nemám ani za to, že veřejnost má tušení o tom, co přichází“.
Nová technologie umělé inteligence umožňuje kompetentním programátorům vyrábět falešná audia a videa, vyslovující i zobrazující cokoli, na co si jen vzpomenete. Výtvory tohoto druhu získaly označení „hluboký falzifikát“ a jsou od jevů skutečných naprosto nerozlišitelné.
Jakkoli jsme si jisti tím, že se realita nemůže změnit na falzifikát, pak proces opačný, kdy se falzifikát přeměňuje v realitu, žije už definitivně mezi námi. A v tomto směru jsme už pokročili dokonce tak daleko, že celé dvě třetiny Američanů si myslí, že pozměněné a falešné obrazy a videa jsou tím hlavním, co jim brání posuzovat současné události správně.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
Vaše věc , technologie , pravda , Roberts
autor: PV
Já tomu vašemu komentáři úplně nerozumím
Píšete v něm, že Ukrajinci v zástupné válce USA proti Rusku obětovali statisíce mužů a ztratili budoucnost země. Myslíte, že Ukrajinci měli nějak na výběr, když je Rusko napadlo? Co jiného mohou dělat, než se bránit? Neztratili by budoucnost země, právě, kdyby se nebránili? A ještě, co bychom teda p...
Další články z rubriky

15:16 Ivo Strejček: Naše lehkovážnost se nám vymstí
Od 1. července 2025 převzalo po Polsku předsednickou roli Evropské unii Dánsko. Platí-li (a to platí…